رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مهر 98

نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 نشان می‌دهد

درس‌خوانده‌ها ۹.۶ میلیون نفر شدند

مرکز آمار ایران با استناد به نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 اعلام کرد: در دوره سال‌های 90 تا 95، تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۱.۵ درصد افزایش یافته است.

28 شهریور 1396
کد خبر : 10217
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۱.۵ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این نتایج، تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در سال ۱۳۹۵ به نه میلیون و ۶۳۸ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده درحالی‌که تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در سال ۱۳۹۰، شش میلیون و ۳۶۱ هزار و ۲۹۱ نفر بوده است.

بر این اساس تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۵ با رشد سالانه ۸.۷ درصد درمجموع طی این پنج سال ۵۱.۵ درصد رشد داشته است.

نتایج سرشماری اخیر همچنین نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۵ درمجموع دو میلیون و ۳۷۹ هزار و ۱۶۵ نفر در مقطع کاردانی، پنج میلیون و ۸۲۰ هزار و ۳۴۲ نفر در مقطع کارشناسی، یک‌میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۸۴ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۴۷ هزار و ۹۶۲ نفر نیز دانش‌آموخته در مقطع دکتری تخصصی در کشور وجود دارد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه