رادیو مجازی اتاق ایران - 21 آبان 97

کمر بدهی ایرلاین‌ها به دولت شکست

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌گوید: بدهی ایرلاین‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که ۷۵۰ میلیارد تومان از آن کاسته شده است.

26 مهر 1396
کد خبر : 10616
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به بدهی ایرلاین‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بدهی ایرلاین‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان بدهی  بود که با پیگیری‌هایی که در مجموعه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام شد، این میزان به ۶۵۰ میلیارد تومان رسید.

منصور ریاحی با تأکید بر اینکه خرید جاری سوخت ایرلاین‌ها در حال حاضر به‌صورت نقدی محاسبه می‌شود، اظهار کرد: میزان بدهی سنواتی ایرلاین‌ها نیز در حال کاهش است. این بدهی متعلق به خطوط مختلف ایرلاین‌هاست که ۱۲ خط هستند. بیشترین بدهی نیز متعلق به ماهان و آسمان بود که این دو شرکت هواپیمایی بدهی خود را تسویه کردند.

مدیر امور مالی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز با اشاره به تهاتر ایرلاین‌ها با دولت برای تسویه بدهی، توضیح داد: فقط بدهی ایران ایر مانده که ایران ایر نیز در حال تسویه و تهاتر با دولت است. فرآیند تهاتر آسمان و ماهان برای تسویه بدهی با دولت انجام شد و ایران ایر هم  در حال پیگیری است.

بر اساس این گزارش، از آبان‌ماه سال ۱۳۹۴ فروش سوخت به ایرلاین‌ها به‌صورت نقدی صورت گرفت.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه