رادیو مجازی اتاق ایران - 21 آبان 97

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران خبر داد

الزام پرداخت یک در هزار صادرکنندگان به اتاق‌های بازرگانی لغو می‌شود

مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران از لغو الزام صادرکنندگان به پرداخت یک در هزار درآمد به اتاق‌های بازرگانی از سال آینده خبر داد.

13 آذر 1396
کد خبر : 11278
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران گفت: در سال‌های تحریم ارتباط ما با دنیا قطع بوده و انتظار اینکه صادرات بالایی داشته باشیم، خیلی به‌جا نیست؛ در این میان باید به این نکته اشاره کرد که دولت بزرگ، بزرگ‌ترین آفت برای اقتصاد است و باعث می‌شود مشکلات پابرجا بماند. 

مسعود خوانساری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران افزود: ما می‌خواهیم چرخ را از اول اختراع کنیم درحالی‌که باید به این موضوع اشاره کرد که اگر قرار باشد ایران هشت درصد رشد داشته باشد، باید سرمایه‌گذاری خارجی جذب کنیم،درعین‌حال مشکلات در ارتباط با دولت بزرگ و دخالت بیش‌ازاندازه آن در تولید و صادرات یکی از آفت‌های بزرگ است. 

وی تصریح کرد: در سال‌های بعد قرار بر این است که همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه را به یک همایش چالشی تبدیل کنیم و از سال بعد یک در هزار صادرات را حذف خواهیم کرد که بسته آن از سال بعد اجرایی خواهد شد و البته یارانه حضور در نمایشگاه‌ها هم به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد. 

وی افزود: در هیات­های تجاری نیز از صادرکنندگان نمونه استفاده خواهیم کرد.

صادرات 8ماهه امسال قابل‌قبول نیست

مقیمی، استاندار تهران نیز در این مراسم بابیان اینکه آمار صادراتی، شرایط را برای دولت و صادرکنندگان سخت می‌کند، گفت: دولت و مجلس همراهی باهم را انتخاب کرده‌اند و اختلاف دیدگاه در حوزه صادرات نداریم و هر دو هم‌جهت و همراه هستند؛ ضمن اینکه بخش خصوصی نیز با دولت هم‌راستا است؛ بنابراین در این شرایط نباید عملکرد فعلی را به ثبت رساند.

وی افزود: اگر در این شرایط موفق نشویم مشکلات پیش روی صادرات را برداریم، حتماً ضرر خواهیم کرد.

مقیمی بابیان اینکه اگر قوانین موجود، مشکلات صادرات را حل کرد، کار را پیش می‌بریم و شروع حل مشکلات از شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواهد بود، تصریح کرد: تعهد سال ۹۶ برای صادرات سال را امسال کاهش داده‌ایم و می‌خواهیم به ۶.۱ میلیارد دلار برسیم اما باید تلاش کنیم چراکه در هشت‌ماهه امسال، ۴ میلیارد دلار محقق شده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه