رادیو مجازی اتاق ایران - 22 مهر 97

در نشست فعالان بخش خصوصی با هیات تجاری روسیه مطرح شد

روسیه صادرات چوب خام با قطر بالای 15 سانتی‌متر را ممنوع می‌کند

هیاتی تجاری متشکل از فعالان حوزه چوب از استان کروف روسیه به منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ایران در این حوزه به همت اتاق مشترک ایران و روسیه با همتایان خود در ایران دیدار کردند. در این نشست نایب‌رئیس اتاق مشترک پیشنهاد حضور یک هیات از ایران در نمایشگاه سال آینده روسیه در زمینه چوب را مطرح کرد.

14 آذر 1396
کد خبر : 11288
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در نشست هیات تجاری استان کروف روسیه با فعالان اقتصادی ایران در حوزه چوب و محصولات چوبی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور در این زمینه بررسی شد.

قدیر قیافه، نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه در این نشست با اعلام این خبر که از ابتدای سال 2018 صادرات چوب خام با قطر بالای 15 سانتی‌متر ممنوع می‌شود، گفت: واردکنندگان چوب از روسیه می‌توانند به جای گرده، چیپس چوب وارد کنند.

وی بر اهمیت رفت‌وآمد هیات‌های تجاری بین دو کشور تأکید کرد و آن را اقدامی مؤثر در زمینه توسعه روابط دوجانبه دانست. قیافه گفت: برقراری رابطه بین استان‌های دو کشور از طریق اعزام و پذیرش هیات های تخصصی مانند همین هیات که در زمینه چوب فعالیت می‌کنند، منجر به نتایج مثبت در مناسبات اقتصادی می‌شود.

این فعال اقتصادی همچنین ایجاد یک مجموعه که بتواند فعالیت واردکنندگان چوب را هماهنگ و یکپارچه سازد و موجب شود واحدهای فعال در این حوزه نیازهای خود را با قیمت‌های بهتری تأمین کنند را ضروری توصیف کرد.

قیافه در ادامه از اعطای برخی تسهیلات اعتباری توسط صندوقی با محتوای صندوق ضمانت صادرات در روسیه برای فعالان اقتصادی که با تجار ایرانی همکاری می‌کنند، خبر داد. این صندوق توافق‌نامه‌ای با صندوق ضمانت صادرات ایران منعقد کرده و در قالب آن فعالیت‌های اقتصادی بین دو کشور را ضمانت می‌کند.

در حاشیه این نشست، فرصتی فراهم شد تا فعالان اقتصادی دو کشور رودررو با یکدیگر مذاکره کنند.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه