رادیو مجازی اتاق ایران - 19 آذر 97

رشد صادرات صنایع غذایی کشور

ارزش صادرات محصولات غذایی کشور در هشت‌ماهه نخست امسال حدود 2 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با ارزش حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلاری در سال گذشته 20 درصد افزایش نشان می‌دهد.

22 دی 1396
کد خبر : 11763
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

 مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنایع غذایی کشور در هشت‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش یافت.

مهدی صادقی نیارکی افزود: ارزش صادرات محصولات غذایی کشور در هشت‌ماهه نخست امسال حدود 2 میلیارد دلار بوده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلار صادرات این محصولات صورت گرفته بود.

وی اظهار کرد: پارسال در مجموع 2 میلیارد و 500 میلیون دلار محصولات صنایع غذایی ایران به خارج صادر شد و امسال در صدد ارتقای این رقم به سه میلیارد دلار هستیم.

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: صادرات محصولات صنایع غذایی کشور از نظر حجم 3.1 درصد و از نظر ارزش هفت درصد صادرات غیرنفتی کشور را تشکیل می‌دهد.

وی بیان کرد: این وضعیت نشان می‌دهد که در این صنعت، خام فروشی صورت نمی‌گیرد و پس از ایجاد ارزش افزوده، محصول نهایی صادر می‌شود.

مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، افزود: بیشترین صادرات در حوزه محصولات غذایی کشور مربوط به فرآورده‌های لبنی و بستنی است و جایگاه بعدی نیز در اختیار صنعت شیرینی و شکلات است.

صادقی نیارکی اظهار کرد: 59 درصد صادرات کشور در زمینه محصولات غذایی و آشامیدنی به کشور عراق و 40 درصد نیز به افغانستان بوده است.

وی ادامه داد: براساس آمار سال 95، صنایع غذایی سهم 15 درصدی در اشتغال کشور را به خود اختصاص داده بود.

به گفته این مقام مسئول، 12 درصد صنایع کشور نیز در حوزه صنایع غذایی فعال هستند.

مدیرکل دفتر صنایع غذایی دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: صنعت محصولات غذایی دنیا از حدود هفت هزار میلیارد دلار گردش مالی برخوردار است و تنها 10 نشان تجاری جهانی معتبر بیش از نیمی از این رقم را به خود اختصاص داده‌اند که این وضعیت نشان دهنده لزوم برندسازی در این حوزه است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه