رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مهر 98

در نامه مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز به رئیس اتاق ایران تأکید شد

فرصت 60روزه مشتریان دمیربانک آذربایجان برای احیای سپرده

پروانه فعالیت دمیربانک آذربایجان از 23 دسامبر 2017 لغو شده و کاپیتابانک این کشور به‌عنوان بانک مسئول بازپرداخت مبالغ سپرده‌گذاران نزد دمیربانک تعیین شده است. بر این اساس عملیات بازگردان سپرده‌ها از ابتدای فوریه 2018 آغاز خواهد شد و سپرده‌گذاران فقط 2ماه برای دریافت پول خود مهلت دارند.

25 دی 1396
کد خبر : 11814
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به رئیس اتاق ایران اعلام کرده است: بر اساس گزارش دریافتی از سفارت ایران در باکو، پروانه فعالیت دمیربانک جمهوری آذربایجان از 23 دسامبر 2017 (شنبه 2 دی 1396) لغو و کاپیتابانک آذربایجان به‌عنوان بانک مسئول بازپرداخت مبالغ سپرده‌گذاران‌ نزد دمیربانک تعیین شده است.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، برابر رویه جاری در جمهوری آذربایجان، سپرده‌گذاران در بانک‌های این کشور که فعالیت آنها به هر دلیلی تعلیق می‌شود، 60 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت وصول سپرده‌های خود از بانک جایگزین اقدام کنند.

در نامه غلامرضا باقری مقدم، به غلامحسین شافعی نیز تصریح شده است: که عملیات بازگرداندن سپرده‌ها توسط کاپیتابانک آذربایجان، از ابتدای فوریه 2018 (پنج‌شنبه 12 بهمن 1396) آغاز خواهد شد و سپرده‌گذاران نزد دمیربانک فقط 60 روز برای دریافت پول خود مهلت دارند و درصورتی‌که در این مدت 60 روز اقدام نکنند، پس‌ازآن حق قانونی برای طرح ادعای مالی یا حقوقی برای دریافت سپرده خود نخواهند داشت.

طبق اعلام مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه، قبلاً در موارد مشابهی سپرده‌گذاران ایرانی به دلیل عدم انجام اقدام به‌موقع برای بازپس‌گیری سپرده‌های خود، متضرر شده‌اند و پیگیری‌ها نیز تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است.

بر این اساس، چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی ایرانی در دمیربانک آذربایجان حساب سپرده داشته باشند، لازم است برای جلوگیری از ضرر و زیان، اقدام لازم برای دریافت سپرده‌های خود از کاپیتابانک آذربایجان را در دستور کار قرار دهند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه