رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

پیش‌فروش سکه از فردا آغاز می‌شود

طبق اعلام بانک مرکزی طرح پیش‌فروش سکه از فردا آغاز می‌شود و متقاضیان دارای 18 سال سن و بیشتر می‌توانند با ارائه کارت ملی نسبت به پیش‌خرید اقدام کنند.

16 بهمن 1396
کد خبر : 12101
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
طبق اعلام بانک مرکزی طرح پیش‌فروش سکه از فردا آغاز می‌شود و متقاضیان دارای 18 سال سن و بیشتر می‌توانند با ارائه کارت ملی نسبت به پیش‌خرید اقدام کنند.

عکس: ایرنا

طبق اعلام بانک مرکزی طرح پیش‌فروش سکه از فردا در شعب منتخب بانک ملی آغاز می‌شود.

متقاضیان ۱۸ سال به بالا با ارائه کارت ملی می‌توانند برای ثبت‌نام سکه تمام ‌بهار آزادی با سررسید ۶ ماه و یک سال اقدام کنند.

مسعود رحیمی، مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی در همین ارتباط با بیان اینکه طرح پیش‌فروش سکه از روز سه‌شنبه با ۱۳۱۲ شعبه منتخب بانک ملی در سراسر کشور آغاز می‌شود، گفت: پیش‌خرید برای همه افراد بالای ۱۸ سال با کارت ملی امکان‌پذیر است و در مرحله ثبت‌نام یک‌میلیون تومان با سررسید ۶ماهه و یک‌ساله انجام می‌شود.

به گفته او قیمت مابه‌التفاوت به نرخ روز است اما با تخفیف ۹ درصد برای سررسید یک‌ساله و ۴ درصد برای سررسید ۶ماهه است.

رحیمی با بیان اینکه پیش‌فروش سکه مشمول مالیات بر ارزش‌افزوده نمی‌شود، گفت: بازده یک‌ساله پیش‌فروش ۱۵ درصد است بنابراین در عمل بیشتر از ۹ درصد سود به خریداران برای سرمایه‌گذاری یک‌میلیون تومانی می‌رسد.

بر اساس این گزارش، بانک ملی اعلام کرده که حسب دستور بانک مرکزی قرار است پیش‌فروش سکه در شعب منتخب بانک ملی ایران در سراسر کشور با هدف تعادل‌بخشی به بازار، گسترش عرضه و سهولت دسترسی عموم مردم صورت گیرد.

هم‌وطنان گرامی می‌توانند شعبه مورد نظرخود را از طریق سایت و یا کانال بانک ملی ایران انتخاب و در زمان مقرر نسبت به پیش‌خرید سکه اقدام کنند.

اسامی شعب منتخب پیش‌فروش سکه را از اینجا مشاهده کنید.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه