رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

سفیر سوریه در تهران در دیدار با رئیس اتاق ایران

دروازه‌های سوریه به روی بخش‌خصوصی ایران باز است

سفیر سوریه در تهران با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار کرد. در این نشست، تأسیس اتاق مشترک ایران و سوریه، برگزاری همایش فرصت‌های تجاری دو کشور در ایران و مشارکت بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه و اقتصاد ملی این کشور مورد تأکید قرار گرفت.

16 بهمن 1396
کد خبر : 12109
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

سفیر سوریه در تهران طی ملاقات با رئیس اتاق ایران همکاری اقتصادی با ایران را اولویت دولت این کشور برشمرد و با اشاره به این نکته که بازسازی سوریه و اقتصاد ملی این کشور آغاز شده، تصریح کرد: دروازه‌های سوریه به روی بخش‌خصوصی ایران باز است.

عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران با تأکید بر اینکه دو کشور در برقراری امنیت منطقه شریک هستند، ادامه داد: باید گام‌های محکمی در راستای تقویت روابط دو کشور برداریم.
وی ضمن بیان این پیشنهاد که همایش فرصت‌های بازرگانی دو کشور در ایران برگزار شود، خواستار تشکیل اتاق مشترک ایران و سوریه شد و تأکید کرد: دولت سوریه تسهیلات مناسبی برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در سوریه در نظر گرفته است.
رئیس اتاق ایران نیز در نشست با سفیر سوریه در تهران با اشاره به توسعه روابط اقتصادی دو کشور هم‌راستا با روابط سیاسی که بین دو کشور برقرار است، از فعالیت ستاد ویژه مشارکت در بازسازی سوریه از سوی اتاق ایران سخن گفت.
غلامحسین شافعی تصریح کرد: اگر انگیزه‌های لازم برای مشارکت بخش خصوصی در بازسازی سوریه وجود داشته باشد، آمادگی لازم برای مشارکت در این امر را داریم.
وی در ادامه به حضور پررنگ ایران در نمایشگاه بین‌المللی سوریه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه هیاتی از فعالان اقتصادی همراه با نایب‌رئیس اتاق ایران حضور داشتند، طی برگزاری این نمایشگاه ملاقات‌هایی با مسئولان دولتی و بخش خصوصی سوریه نیز صورت گرفت که خوشبختانه نتایج مثبتی به دنبال داشت.
رئیس اتاق ایران همچنین از ارسال دعوت‌نامه رسمی برای رئیس اتاق سوریه به منظور سفر به ایران همراه با جمعی از فعالان اقتصادی این کشور خبر داد و در ادامه با استقبال از برگزاری همایش مشترک بین ایران و سوریه تأکید کرد: فعالان اقتصادی ایران برای همکاری با همتایان خود در سوریه نیازمند اطلاعات بیشتر و شناخت دقیق از بازار این کشور هستند.
رئیس پارلمان بخش خصوصی ایران از تشکیل اتاق مشترک ایران و سوریه نیز استقبال کرد و در این زمینه خواستار همکاری‌های بیشتر بین سفارتخانه‌های دو کشور شد.
در ادامه حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران با توجه به حضور در نمایشگاه بین‌المللی سوریه، دریافت اطلاعات از بازار و نیازهای سوریه را ضروری دانست و تأکید کرد:‌ استفاده از ظرفیت ستاد بازسازی منوط به دریافت اطلاعات از نیازهای سوریه است در این رابطه توافق‌های شفاهی صورت گرفت که اطلاعات مذکور برای اتاق ایران ارسال شود اما متأسفانه تاکنون اطلاعاتی دریافت نکرده‌ایم.
سفیر سوریه در تهران پیشنهاد داد اعضای ستاد بازسازی سوریه به این کشور سفر کرده و با مسئولان مربوطه دیدار کنند. به این ترتیب می‌توان نقشه راهی برای بازسازی این کشور تدوین کرد.
وی منطقه را بازار بزرگی با حدود 140 میلیون نفر توصیف کرد و ادامه داد: حضور مؤثر در این بازار به همکاری بیشتر دو کشور نیاز دارد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه