گزارش رادیویی: ارزیابی اعضا از نشست چهل‌وسوم هیات نمایندگان اتاق ایران

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت اعلام کرد

فرآیند خرید ریال قطر از صادرکنندگان آغاز شد

یک مسئول در سازمان توسعه تجارت می‌گوید: فرآیند خرید ریال قطر از صادرکنندگان کالا و خدمات شروع شده و مبنای تعیین خرید این ارز نیز تغییر کرده است.

23 بهمن 1396
کد خبر : 12188
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از آغاز شروع فرآیند خرید ریال قطر از صادرکنندگان کالا و خدمات خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده در خصوص حل مشکلات صادرکنندگان کالا به کشور قطر و تشکیل جلسات متعدد با حضور تجار و صادرکنندگان و نمایندگان بانک‌های مرکزی، صادرات و ملی در چارچوب کارگروه اقتصادی- تجاری ستاد قطر، با همکاری بانک‌های مرکزی و صادرات فرآیند انتقال ارزهای حاصل از صادرات به قطر به داخل کشور اصلاح و نحوه تعیین نرخ خرید ارز از صادرکنندگان اعلام گردید.

فرزاد پیلتن ضمن تشکر از پیگیری بانک صادرات و مساعدت بانک مرکزی، گفت: بانک صادرات از تاریخ ۹۶/۱۱/۰۸ و تنها یک روز پس از انجام اولین معامله با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به تغییر مبنای تعیین خرید ارز ریال قطر بر اساس نرخ اعلامی بانک مرکزی ایران نموده است.

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران ابراز امیدواری کرد: این اتفاق مهم باعث تسهیل صادرات به قطر شده و نقش مؤثری در افزایش صادرات به این کشور داشته باشد

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه