گفت‌وگو در رادیو مجازی اتاق ایران: اقتصاد ایران در سال 97 از زبان رئیس پارلمان بخش خصوصی

استاندار مازندران در نشست شورای گفت‌وگو تاکید کرد

ضرورت مشارکت بخش‌خصوصی در توسعه پایدار مازندران

استاندار مازندران می گوید اشتغال پایدار، تولید پایدار و شکوفایی اقتصادی با بخش خصوصی اتفاق می افتد. توسعه کشور بدون نقش آفرینی بخش خصوصی امکان پذیر نخواهد بود.

22 اسفند 1396
کد خبر : 12673
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

استاندار مازندران در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به این که کشور را بدون نقش آفرینی بخش خصوصی نمی توان ساخت، خاطر نشان کرد: باید به توسعه متوازن برسیم و ظرفیت اقتصادی مازندران را افزایش دهیم. توسعه بدون حضور و مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر نیست.

محمد اسلامی بیان کرد: شورای گفت وگو باید موانع فعالیت بخش خصوصی را شناسایی و برای برون رفت از آن راهکار ارایه کند. با گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، فکرها، نگاه ها و رویکردها غربال می شود و این دو بخش به صورت قوایی متحد در راستای توسعه استان گام برمیدارند.

اسلامی با اشاره به این که اشتغال پایدار، تولید پایدار و شکوفایی اقتصادی با بخش خصوصی اتفاق می افتد، تاکید کرد: بخش خصوصی باید با تمام قوت در میدان کار باشد، فعالیت های توسعه ای استان را سامان دهی کند و در مقابل دستگاه های دولتی با تعامل تلاش کنند تا چرخ پروژه ها بچرخد.

رئیس شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: برای توسعه استان باید با برداشتن گام های اساسی، تسهیل گری و تقویت محرک های توسعه تلاش کرد. اتصال متروی تهران به مازندران و توسعه آزاد راه های استان برای ما از اولویت هاست.

وی تصریح کرد: با توجه به این که درآمد شهرداری های استان کم و ناپایدار است، پایدار کردن درآمد شهرداری ها یک ضرورت در جهت سازندگی استان است. برای اعتلای مازندران باید تفرقه را کنار گذاشته و یکپارچه عمل کنیم. باید در قالب یک سخن واحد و با یک سخنگو، بر اساس خرد جمعی صدای تشکل ها را به گوش برسانیم.

اسلامی با بیان این که ایجاد قوام در جامعه و حوزه اقتصادی بر اساس سیاست های کلی نظام و برنامه ششم توسعه از تاکیدات رئیس جمهوری و مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: باید به توسعه متوازن برسیم و ظرفیت اقتصادی مازندران را افزایش دهیم.

استاندار با اشاره به این که در تلاش برای پایدار کردن تولید، افزایش تولید و اشتغال در استان هستیم، تصریح کرد: باید بدنبال تکنولوژی های پیشرفته، بهره وری بالا و گسترش فعالیت های با قدرت رقابت بالا باشیم تا در بازار به رقابت بپردازیم.

مدیران مصوبات شورای گفت وگو را جدی بگیرند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در این جلسه از مدیرانی که برای پیگیری و اجرای مصوبات شورای گفت وگو در راستای حمایت از بخش خصوصی تلاش کرده اند، قدردانی و از دیگر مدیران خواست بنا بر دستور استاندار و رئیس شورای گفت وگو مصوبات این شورا را جدی بگیرند.

عبداله مهاجر دارابی افزود: شورای گفت وگو برای بررسی و حل مشکلات پیش روی بخش خصوصی برای رونق تولید و توسعه اقتصادی استان بسیار نقش آفرین است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه