رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اسفند 97

پیش‌فروش انواع سکه از امروز آغاز شد

افزایش سررسیدهای پیش‌فروش سکه یکی از جایگزین‌هایی است که بانک مرکزی پس از یکسان‌سازی نرخ ارز به سرمایه‌گذاران پیشنهاد داده و از امروز اجرایی شده است.

26 فروردین 1397
کد خبر : 13025
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
افزایش سررسیدهای پیش‌فروش سکه  یکی از جایگزین‌هایی است که بانک مرکزی پس از یکسان‌سازی نرخ ارز به سرمایه‌گذاران پیشنهاد داده و از امروز اجرایی شده است.

عکس: ایرنا

بانک مرکزی پس از تک‌نرخی کردن ارز، سررسیدهای پیش‌فروش سکه در بانک ملی را توسعه داد تا جایگزین مناسب‌تری برای جذب نقدینگی رانده شده از بازار ارز در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

 بر اساس شرایط جدید، پیش‌فروش قطعی مسکوک طلا از امروز در شعب بانک ملی آغاز می‌شود؛ پیش‌فروش سکه با سررسید یک‌ماهه یک‌میلیون و ۵۹۰ هزار تومان خواهد بود.

بانک مرکزی قیمت پیش‌فروش قطعی انواع سکه در سررسیدهای یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، ۹ ماهه، ۱۲ ماهه، ۱۸ ماهه و دوساله را اعلام کرده است که بر این اساس نرخ پیش‌فروش سکهٔ طلا با سررسید یک‌ماهه، یک‌میلیون و ۵۹۰ هزار تومان است.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، پیش‌فروش با سررسید سه‌ماهه یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، پیش‌فروش با سررسید شش‌ماهه یک‌میلیون و ۴۷۵ میلیون تومان و پیش‌فروش با سررسید ۹ ماهه یک‌میلیون و ۴۱۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین نرخ اعلام شده برای پیش‌فروش سکه با سررسید ۱۲ ماهه یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، پیش‌فروش با سررسید ۱۸ ماهه یک‌میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و پیش‌فروش با سررسید ۲۴ ماهه یک‌میلیون و ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، شعب منتخب باید با رعایت مفاد دستورالعمل مذکور، نسبت به پیش‌فروش مسکوک طلا تا اطلاع ثانوی و با قیمت‌های مذکور اقدام کنند.

نظارت بر حسن اجرای این امر توسط مسئولان واحدهای بانکی مورد درخواست بانک مرکزی بوده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه