گفت‌وگو در رادیو مجازی اتاق ایران: اقتصاد ایران در سال 97 از زبان رئیس پارلمان بخش خصوصی

رئیس اتاق کرمانشاه

نمایشگاه بازار کار در کرمانشاه برگزار می‌شود

کاشفی با تشریح برنامه‌های یک‌ساله اتاق کرمانشاه گفت: تلاش می‌کنیم امسال نمایشگاه بازار کار در استان برگزار کنیم. حدود دو سال است که برگزاری این نمایشگاه در دستور کار است و امسال برگزار خواهد شد.

27 فروردین 1397
کد خبر : 13046
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران برنامه سال 1397 اتاق کرمانشاه را تشریح کرد. او با اشاره به برنامه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه برای توسعه تجارت خارجی این استان در سال جاری، گفت: امسال پذیرش پنج هیات تجاری را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از عراق، اقلیم کردستان، سوریه، روسیه و چین خواهند بود.

کاشفی درباره اعزام هیات تجاری از استان کرمانشاه به کشورهای خارجی افزود: دو هیات تجاری را نیز به روسیه و عمان اعزام خواهیم کرد.
رئیس اتاق کرمانشاه گفت: عمان از جمله کشورهایی است که می‌تواند وضعیت تجاری خوبی با ما داشته باشد و باید تجار و بازرگانان را به سمت این کشور سوق دهیم. البته اعزام یک هیات تجاری را نیز یا به عراق و یا قطر در برنامه داریم.

او درباره برگزاری نمایشگاه‌های خارجی در سال جاری نیز افزود: پیگیر برگزاری نمایشگاه توانمندیهای جمهوری اسلامی در سلیمانیه یا بابل عراق هستیم که برنامه آن را نیز تهیه کرده و نیازمند مصوبه سازمان توسعه تجارت و همچنین تأمین یارانه مورد نیاز برای برپایی این نمایشگاه هستیم.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به نمایشگاهی که آبان ماه در شانگ‌های چین برگزار می‌شود، تصریح کرد: چین این نمایشگاه را برای اولین بار با هدف شناسایی کالاهای وارداتی برگزار کرده که تلاش می‌کنیم تعدادی از شرکت‌های کرمانشاه در این نمایشگاه حضور یابند و این آمادگی را داریم که یارانه‌ای را هم برای این شرکت‌ها در نظر بگیریم.

کاشفی ادامه داد: دعوت از سفرا و روسای اتاق‌های بازرگانی سایر کشورها نیز جزو برنامه‌های معمول ما قرار دارد.
او از پیش‌بینی برگزاری 12 جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری خبر داد و گفت: عمده مسائلی که در این جلسات پیگیری می‌کنیم شامل راه‌های توسعه استان و همچنین مشکلات بخش خصوصی است.

رئیس اتاق کرمانشاه تاکید کرد: در حوزه مطالعات و پژوهش‌ها نیز امسال چهار همایش فصلی  و 26 سرفصل آموزشی را برنامه‌ریزی کردیم و در سال جاری به فعالیت استارت آپ‌ها ورود می‌کنیم.
او افزود: امسال یک برنامه پژوهشی ویژه درباره حوزه معدن در استان خواهیم داشت.
کاشفی از پیگیری جدی برای برپایی نمایشگاه "بازار کار" در سال جاری هم خبر داد تا بعد از دو سال شاهد برگزاری آن در سال 97 باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه با اشاره به برنامه‌ریزی که برای برگزاری مراسم "تد" در استان صورت گرفته، خاطرنشان کرد: "تد" یک سمینار تکنولوژی، سرگرمی و دیزاین مهندسی است که تحت لیسانس یک کشور دیگر و با حضور سخنرانان بین‌المللی برگزار می‌شود.

کاشفی یادآور شد: پیشنهاد دادیم این سمینار یا با موضوع زلزله و یا با موضوع کارآفرینان برتر بین‌المللی برگزار شود.
او گفت: امسال راه‌اندازی دو انجمن "جوانان کارآفرین" و " بانوان کارآفرین" را هم در برنامه داریم.
کاشفی ابراز امیدواری کرد، در سال جاری مشکلات پیش روی ساختمان جدید اتاق کرمانشاه نیز حل شود و عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود. به‌علاوه ساختمان فعلی نیز به‌عنوان یک دانشگاه علمی کاربردی و یا مرکز آموزشی به کار گرفته خواهد شد.
او اظهار کرد: بیش از 120 برنامه در حوزه اقتصادی، تجاری، بین‌المللی، پژوهش، آموزش، عمرانی و ... برای سال جاری در نظر گرفته‌شده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه