رادیو مجازی اتاق ایران - 27 فروردین 97

در اولین نشست کمیته ماده 12 در سال جدید تاکید شد

لزوم پیگیری شعار حمایت از کالای ایرانی در کمیته ماده 12

شصتمین نشست کمیته موضوع ماده 12 در اتاق ایران برگزار شد.

28 فروردین 1397
کد خبر : 13073
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

کمیته ماده 12 در اولین نشست سال 97 گزارش عملکرد این کمیته در سال قبل را ارائه داد.

نوروز کهزادی، معاون اداری و مالی قوه قضائیه با اشاره به تصمیمات اخذ شده در این کمیته بیان کرد: دوره قبل درباره صرفه‌جویی در انرژی فسیلی و انرژی‌های تجدیدپذیر تصمیمات خوبی گرفته شد.

او اعلام کرد: قوه قضائیه آمادگی دارد از بخش خصوصی و آنچه موجب توسعه اقتصادی می‌شود حمایت کند.

سپس کاظم دلخوش، نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی و با تاکید بر لزوم مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد: برای حمایت از کالای ایرانی ابتدا باید حلقه‌های متصل به این بخش اصلاح شود. هنوز آمار دقیقی از قاچاق در دست نیست و یک نفر باید در دولت درباره قاچاق کالا پاسخگو باشد.

او ادامه داد: بر اساس اصل 110 قانون اساسی باید بخش خصوصی بتواند مانند دولت به مجلس لایحه ارائه دهد تا بتوانیم حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم. متاسفانه این شعارها هرساله بعد از چند ماه به فراموشی می‌رود.

در ادامه نشست گزارش عملکرد کمیته ماده 12 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در سال 96 ارائه شد. در سال گذشته 20 جلسه برگزار و 30 مصوبه تصویب شده است. از این تعداد تنها سه مصوبه در سال 96 اجرا شده است که شامل مرتفع شدن مسئله معیار تشخیص توان مالی شرکت‌های پیمانکاری، تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و وصل گاز نیروگاه‌های مقیاس کوچک می‌شود.

همچنین پایش اجرای حکم ماده 25 قانون بهبود محیط کسب‌و‌کار و بررسی پیشنهاد‌ها راجع به اصلاح قانون و آئین‌نامه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی از جمله دستور جلسات در حال پیگیری است.

عمده حوزه‌های کاری بررسی شده مربوط به امور مالیاتی و کمترین آن مربوط به امور گمرکی بوده است.

در انتهای جلسه کاظم دلخوش به عنوان رئیس دوره‌ای این کمیته تعیین شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه