رادیو مجازی اتاق ایران - 29 مهر 97

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد

ایران ایر رکورددار پروازهای فروردین‌ماه

سازمان هواپیمایی کشوری آمار مربوط به تاخیر پروازهای خروجی فرودگاه مهرآباد در فروردین ماه را منتشر کرد که بر اساس آن هواپیمایی هما با داشتن تأخیر در ۵۷ درصد پروازهای خود، در رتبه نخست قرار گرفته است.

22 اردیبهشت 1397
کد خبر : 13436
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

هواپیمایی جمهوری اسلامی با داشتن تأخیر در ۵۷ درصد پروازهای فروردین‌ماه خود و همچنین سهم ۲۱ درصدی از کل پروازهای تاخیردار، رتبه نخست تأخیرهای پروازی را به نام خود به ثبت رساند.

سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس سامانه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آمار تأخیرهای شرکت‌های هواپیمایی در فروردین‌ماه امسال را اعلام کرد.

بر این اساس، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) بیشترین تعداد پرواز میان ایرلاین­ها در ماه گذشته را در اختیار داشته و بیشترین میزان تأخیرها را نیز از آنِ خود کرد.

این شرکت در ماه فروردین ۹۷ از مجموع ۸۱۰ سورتی پرواز انجام شده، ۴۷۰ پرواز (۵۷ درصد) را با تأخیر و ۳۵۷ پرواز (۴۳ درصد) را به‌موقع عملیاتی کرد.   این شرکت با در اختیار داشت سهم ۲۱ درصدی از کل تأخیرهای پروازهای انجام شده در ماه گذشته، بازهم در صدر دارندگان تأخیرهای پروازی است.

پس‌ازاین شرکت، دو شرکت هواپیمایی آسمان و تابان با داشتن ۴۹ درصد تأخیر درمجموع پروازهای خود، مشترکا در رتبه دوم قرار گرفته‌اند با این تفاوت که آسمان در ۸۱۰ پرواز انجام شده این میزان تأخیر داشته و تابان تنها ۳۴۲ سورتی پرواز در ماه گذشته داشته است که نزدیک به نیمی از آنها با تأخیر همراه بوده است.

هواپیمایی آسمان از ۸۱۰ پرواز، ۳۹۵ سورتی پرواز را با تأخیر (۴۹ درصد) و ۴۱۵ پرواز را به‌موقع (۵۱ درصد) به انجام رسانده است که نشان می‌دهد این شرکت نسبت به سال گذشته روند رو به رشدی در زمینه کاهش پروازهای تأخیردار خود تجربه می‌کند. تابان نیز از مجموع ۳۴۲ پرواز انجام شده، مسافران را در ۱۷۴ پرواز (۵۱ درصد) به‌موقع و در ۱۶۸ پرواز (۴۹ درصد) با تأخیر به مقصد رسانده است.

رتبه سوم تأخیرهای پروازی در فروردین‌ماه نیز به شرکت هواپیمایی زاگرس رسید که از مجموع ۵۳۱ سورتی پرواز این شرکت در فروردین‌ماه امسال، ۳۰۴ پرواز (۵۷ درصد) در زمان مقرر و ۲۲۷ پرواز (۴۳ درصد) با تأخیر انجام شد.

 کمترین تأخیرهای پروازی نیز به شرکت‌هایی که کمترین میزان پرواز در ماه گذشته را انجام داده‌اند، اختصاص یافته است؛ به‌عبارت‌دیگر سه شرکت هواپیمایی ساها، پویا و معراج که به ترتیب میزان تأخیرهای پروازهای آن‌ها ۱۰، ۱۷ و ۲۱ درصد بوده، تعداد پروازهایشان نیز به ترتیب ۴۰، ۱۲ و ۷۶ سورتی و درمجموع ۱۲۸ سورتی پرواز بوده است این در حالی است که هواپیمایی سپهران به‌تنهایی ۱۹۲ سورتی پرواز در ماه گذشته داشته است.

از نظر «تعداد» پروازهای به‌موقع، هواپیمایی ماهان با داشتن ۵۳۶ پرواز به‌موقع از مجموع ۶۸۷ پرواز این شرکت در ماه گذشته بهترین عملکرد را داشته و بیشترین تعداد پروازهای به‌موقع را به خود اختصاص داده است. آسمان نیز با ۴۱۵ پرواز به‌موقع در رتبه دوم ایستاده است.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه