رادیو مجازی اتاق ایران - 29 مهر 97

استاندار تهران اعلام کرد

آغاز ساخت پلاسکو از عید فطر

استاندار تهران می‌گوید: عملیات ساخت مجدد ساختمان پلاسکو هم‌زمان با عید سعید فطر امسال آغاز می‌شود و تا عید فطر سال ۱۳۹۹ آماده بهره‌برداری خواهد شد.

22 خرداد 1397
کد خبر : 13851
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

محمدحسین مقیمی دوشنبه‌شب در نشست رفع موانع اجرایی ساختمان پلاسکو گفت: قرار است این ساختمان در ۱۵ طبقه تا عید فطر سال ۱۳۹۹ آماده بهره‌برداری شود.

ساختمان تجاری پلاسکو که بیشتر به محل عرضه پوشاک شهره بود در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول تهران قرار داشت و صبح روز پنجشنبه 30 دی‌ماه سال 1395 دچار آتش‌سوزی شد و حدود ساعت 11 همان روز به‌طور کامل فروریخت.

از پلاسکو که ساخت آن به سال 1341 برمی‌گشت به‌عنوان نخستین آسمان‌خراش و ساختمان مدرن خاورمیانه یاد می‌شد.

استاندار تهران ادامه داد: بعد از محول شدن رسیدگی به وضعیت ساختمان پلاسکو و کسبه آن به استانداری جلسات متعددی برای هماهنگی برگزار که مقرر شد پنج طبقه این ساختمان برای امور خدماتی به‌سرعت آماده شود.

مقیمی گفت: بودجه ساخت این مجتمع از محل درآمد امور خدماتی و حمایت بنیاد مستضعفان تأمین می‌شود.

وی بیان کرد: برای بازسازی یا مقاوم‌سازی بخش پشتی ساختمان پلاسکو در حال ارزیابی کارشناسی و نظرسنجی از کسبه ذینفع و شورای اصناف هستیم.

بافت‌های ناکارآمد بستر آسیب‌های اجتماعی

استاندار تهران با بیان اینکه برای رفع مشکلات بافت‌های ناکارآمد شهری باید ریشه‌ای فکر کرد افزود: بافت‌های ناکارآمد شهری از جمله بافت فرسوده منشأ آسیب‌های اجتماعی است.

وی این مطلب را در نشست ستاد استانی طرح بازآفرینی شهری بیان و اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بر رفع آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد که در بستر شرایط نامطلوب اجتماعی شکل می‌گیرد تأکید دارند.

مقیمی با تأکید بر جدیت شهرداران و فرمانداران شهرهای استان تهران در اصلاح بافت‌های فرسوده شهری و برگزاری جلسات هر 2 هفته یک‌بار در این زمینه گفت: اصلاح این بافت علاوه بر اصلاح وضع شهرها، محلات و زندگی مردم موجب ایجاد اشتغال برای جوانان می‌شود.

مقیمی افزود: این طرح باعث ارتقای سطح زندگی مردم می‌شود و رضایتمندی عمومی را افزایش می‌دهد.

وی گفت: لازم است مسئولانی برای راهبری این طرح انتخاب شوند که دلسوز، فعال و مردمی باشند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه