رادیو مجازی اتاق ایران - 29 مهر 97

فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان تا تیرماه اعلام می‌شود

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام تعطیلی دو هفته‌ای سامانه سهام عدالت از اعلام فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان در تیرماه خبر داد.

22 خرداد 1397
کد خبر : 13859
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره آخرین آمار پرداخت سود سهام عدالت، گفت: تعداد مشمولان سراسر کشور حدود ۴۹ میلیون نفر بوده است که از این تعداد نزدیک به دو میلیون نفر شامل متوفیان است و حدود ۴۲ میلیون نفر به سامانه مراجعه و خدمت دریافت کرده‌اند.

جعفر سبحانی افزود: درمجموع تاکنون نزدیک به ۳۹ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت وارد کرده که از این تعداد حدود ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تسویه که جزو گروه بیست‌گانه که شامل اعضا کمیته امداد، بازنشستگان، خبرنگاران، کارگران فصلی و ... بوده‌اند، همه تسویه‌حساب شده‌اند.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: تاکنون ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مشمولان شماره شبا تأیید شده و سود سهام آن‌ها واریز شده که رقمی حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان است.

سبحانی گفت: تمامی این پرداختی‌ها شامل افرادی است که پیش از ششم اردیبهشت‌ماه شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند اما حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر پس‌ازاین تاریخ شماره شبای خود را به سامانه اعلام کرده‌اند که در حال راستی آزمایی با بانک‌های عامل هستیم.

وی ادامه داد: این گروه نیز در هفته اول و دوم تیرماه سود خود را دریافت خواهند کرد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی از توقف دو هفته‌ای سامانه خبر داد و افزود: به جهت به‌روزرسانی سامانه و بررسی نحوه چگونگی ثبت شماره شبا از مشمولان جدید، بخش مربوط به شماره شبا در سامانه متوقف خواهد شد تا پس از بررسی‌های لازم اطلاع‌رسانی مجدد صورت خواهد گرفت.

سبحانی درباره نحوه انتقال سهام متوفیان، گفت: اکنون در حال بررسی درباره چگونگی انتقال سهام متوفیان به وراث آن‌ها هستیم و تاکنون نیز به نتایج خوبی دست یافته‌ایم و در تیرماه نتایج اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دریافت شماره شبای بانکی مشمولان جهت واریز سود سال مالی ۱۳۹۵ شرکت‌های سرمایه پذیر به حساب مشمولان در حالی از ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۶ تا به امروز از طریق سامانه سهام عدالت صورت می‌گیرد که این سازمان با صدور اطلاعیه شماره ۱۳ خود در ۲۰ خردادماه ۹۷ اعلام کرد: دریافت شماره شبای حساب بانکی مشمولان تا ۳۱ خردادماه جاری ادامه خواهد داشت و از این تاریخ به مدت دو هفته سامانه سهام عدالت در بخش مربوط به دریافت شماره شبای مشمولان برای به‌روزرسانی و همچنین بررسی در خصوص نحوه ادامه دریافت شماره شبا از مشمولان سهام عدالت از دسترس خارج خواهد شد و امکان ثبت شماره شبای بانکی جدید در این سامانه فراهم نخواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه مشمولانی که تابه‌حال موفق به وارد کردن شماره شبای بانکی خود به سامانه سهام عدالت نشده‌اند، درخواست می‌شود تا از فرصت باقیمانده تا پایان خردادماه جهت ثبت شماره شبای بانکی خود استفاده کرده و طی فرصت مذکور مبادرت به ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت به نشانی اینترنتی www.samanese.ir کنند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه