رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اسفند 97

فرانسه از تحریم‌های آمریکا علیه ایران مستثنا نشد

وزیر دارایی فرانسه می‌گوید: آمریکا با درخواست پاریس برای معافیت شرکت‌های فعال این کشور در ایران از تحریم‌ها مخالفت کرده است.

23 تیر 1397
کد خبر : 14323
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

وزیر دارایی فرانسه در مصاحبه با نشریه لو فیگارو گفته است که آمریکا با درخواست پاریس برای معافیت شرکت‌های فعال این کشور در ایران از تحریم‌ها مخالفت کرده است.

به گزارش رویترز، بخش‌هایی که پاریس به دنبال کسب معافیت تحریمی بوده است شامل بخش‌های انرژی، بانکداری، داروسازی و خودروسازی می‌شود. پیش‌تر با اندک بودن شانس معافیت از تحریم‌ها، غول انرژی توتال از مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز ایران انصراف داد و خودروسازی پژو-سیتروئن هم اعلام کرد که خط تولید مشترک خود در ایران را متوقف می‌کند.

برونو لو مر گفت: به‌تازگی پاسخی از جانب استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا دریافت کردیم که منفی است. لو مر تأکید کرده که اروپا باید هرچه سریع‌تر وارد عمل شود و از استقلال اقتصادی خود مراقبت کند. لو مر افزوده است که اروپا باید ابزارهایی برای خود فراهم کند تا بتواند از خود در برابر تحریم‌های فرامرزی محافظت کند.

همچنین شرکت بیمه‌ای «اسکور» روز گذشته اعلام کرده که به دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا، بسیاری از امور بیمه‌ای مرتبط با حمل کالا و کشتیرانی غیرممکن خواهد شد.

واشنگتن در ماه می سال جاری اعلام کرد از برجام خارج می‌شود و تحریم‌های اقتصادی علیه تهران را مجدداً اعمال خواهد کرد. دولت ترامپ امیدوار است با این تحریم‌ها ایران را به میز مذاکره برگرداند تا به توافق جامع‌تری با این کشور برسد. 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه