رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اسفند 97

نایب رئیس اتاق ایران

بخش‌خصوصی از انتشارشفاف‌اطلاعات ارزی استقبال می‌کند

به اعتقاد سلاح ورزی اطلاع‌رسانی اگر شفاف و کامل باشد، مردم متوجه می‌شوند که افرادی هم وجود دارند که کار قانونی و شفاف انجام می‌دهند و افرادی هم هستند که فرصت‌طلب هستند.

17 مرداد 1397
کد خبر : 14763
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

حسین سلاح‌ورزی در پاسخ به این پرسش که پس از انتشار اسامی برخی دریافت‌کنندگان ارز دولتی، برخی این انتقاد را مطرح کردند که این اقدام نوعی مقابله با بخش خصوصی است و یا این‌که افشای اطلاعات، مانعی در تجارت آتی آنها در دنیا خواهد بود. آیا این موضوع درست است؟ اظهار داشت: ما دو دسته فعال اقتصادی داریم؛ تجار و فعالان اقتصادی سالم و متعهد و نیز عده‌ای که سودجو و فرصت‌طلب هستند.

وی افزود: ما از هر اقدامی که می‌تواند منجر به تفکیک این دو گروه و ارائه چهره واقعی آنها شود، باید همگی استقبال کنیم.

نایب رئیس اتاق ایران تصریح کرد: در این میان این ابهام وجود داشت که وقتی اسامی کسانی که ثبت‌سفارش کردند، منتشر می‌کنید، ممکن است همه به یک چشم دیده شوند. یعنی کسی که رفته ثبت‌سفارش کرده و ارز گرفته و کالا وارد کرده و کاملا قانونی و شفاف تجارت را انجام داده، در تصویری در کنار فرد فرصت‌طلب قرار می‌گیرد.

سلاح‌ورزی عنوان کرد: این ابهام وجود داشت، ولی در هر صورت اطلاع‌رسانی اگر شفاف و کامل باشد، مردم قدرت تشخیص دارند و متوجه می‌شوند که افرادی هم وجود دارند که کار قانونی و شفاف انجام می‌دهند و افرادی هم هستند که فرصت‌طلب هستند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، من منعی نمی‌بینم که به صورت شفاف اطلاعات را به مردم منتقل کنیم.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه