گفت‌وگو در رادیو مجازی اتاق ایران: اقتصاد ایران در سال 97 از زبان رئیس پارلمان بخش خصوصی

تعرفه 50درصدی آمریکا برای فولاد ترکیه

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم را به ترتیب به ۵۰ درصد و ۲۰ درصد برای ترکیه لحاظ کرد.

20 مرداد 1397
کد خبر : 14792
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم را به ترتیب به ۵۰ درصد و ۲۰ درصد برای ترکیه لحاظ کرد.

فولاد مبارکه

 

به دنبال شکاف عمیق در روابط دیپلماتیکی آنکارا-واشنگتن به دلیل بازداشت کشیش آمریکایی در ترکیه به دلیل دست داشتن در کودتای نافرجام این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در حال افزایش ۲ برابری تعرفه فولاد و آلومینیوم بر روی ترکیه است.

به گزارش راشاتودی، حال ترامپ اعلام کرد که دستور افزایش ۲ برابری تعرفه آلومینیوم و فولاد را در مورد ترکیه با توجه به روند نزولی لیر در برابر دلار داده‌ام. بر همین اساس قرار است که تعرفه آلومینیوم برای ترکیه به ۲۰ درصد و این رقم برای فولاد به ۵۰ درصد افزایش پیدا کند. ترامپ اعلام کرد که روابط ما با ترکیه در حال حاضر خوب نیست.

پیش از این ترامپ در ماه مارس سال جاری میلادی تصمیم به افزایش تعرفه ۲۵ درصدی برای فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم از چندین کشور از جمله ترکیه گرفته بود. بر پایه این گزارش، هر ۶.۶۴ لیر ترکیه به یک دلار در روز جمعه رسید که پایین‌ترین نرخ مبادلاتی لیر محسوب می‌شود. همچنین ترکیه هم ۲۶۶.۵ میلیون دلار تعرفه بر روی یکسری کالاهای آمریکایی در ماه ژوئن اعمال کرد.

اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در پاسخ گفت: ترکیه با وجود سیاست تحریم ترامپ از مواضع خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و با عمل متقابل پاسخ می‌دهد. اردوغان گفت: تا دیروز بعدازظهر صبر نشان دادیم. امروز به دوستان خود دستور می‌دهم که دارایی‌های وزیر دادگستری و داخلی آمریکا را در ترکیه بلوکه کنند.

طبق نوشته روزنامه هاریات ترکیه، اردوغان به ناتو خاطر نشان کرد که متحد خود را از دست می‌دهد و ایالات‌متحده نباید فراموش کند که اگر نگرش خود را تغییر ندهد شریک قدرتمند و صادقی را مانند ترکیه از دست خواهد داد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه