رادیو مجازی اتاق ایران - 29 آبان 98

گمرک ایران اعلام کرد

رتبه نخست قطعات خودرو در واردات چهارماهه

آمار گمرک ایران نشان می‌دهد در چهارماهه نخست سال‌جاری قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل‌سواری در صدر فهرست واردات قرار گرفته است.

21 مرداد 1397
کد خبر : 14829
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

بررسی آمار تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد طی چهارماهه نخست سال‌جاری قطعات خودرو در صدر فهرست اقلام عمده وارداتی به کشور قرار گرفته است، در این مدت ۷۲۶ میلیون دلار قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل‌سواری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۱۴ درصد تا کمتر از ۳۰ درصد به کشورمان وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۳.۵۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد، واردات این کالا درمجموع ۴.۷۸ درصد از سهم ارزشی کل واردات کشور را شامل می‌شود.

طی چهارماهه نخست سال‌جاری قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل‌سواری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۵۰ درصد و بیشتر به ارزش ۱۶۰ میلیون دلار در ردیف دهم کالاهای عمده وارداتی جای دارد و با کاهش۱۸.۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است.

در مدت مذکور ۱۳۸ میلیون دلار قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل‌سواری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۳۰ درصد تا کمتر از ۵۰ درصد وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۵۰.۸۹ درصدی آن هستیم. قابل‌ذکر است که قطعات مذکور در ردیف دوازدهم لیست اقلام وارداتی به کشورمان جای دارد.

رتبه پانزدهم در فهرست اقلام عمده کالاهای وارداتی به قطعات منفصله تراکتور جاده‌ای برای نیمه تریلرها با ساخت داخل ۱۴ تا کمتر از ۲۰ درصد اختصاص دارد به‌طوری‌که این کالا طی چهارماهه نخست سال‌جاری به میزان ۱۱۵ میلیون دلار وارد کشور شده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد چشمگیر۱۰۵.۴۲ درصدی بوده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه