رادیو مجازی اتاق ایران - 31 فروردین 98

ترکیه علیه آمریکا به WTO شکایت کرد

آمریکا تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از ترکیه را به ترتیب ۲۰ و ۵۰ درصد افزایش داده و ترکیه در اعتراض به این اقدام علیه آمریکا به سازمان تجارت جهانی (WTO) شکایت کرد.

30 مرداد 1397
کد خبر : 15014
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

ترکیه علیه تعرفه‌هایی که از سوی آمریکا روی واردات فولاد و آلومینیوم این کشور وضع شده است، به سازمان تجارت جهانی (WTO) شکایت کرد.

به گزارش رویترز، این اقدام که پیش‌ازاین از سوی مقامات ترکیه مطرح شده بود، در پی دو برابر شدن تعرفه‌های واردات فلزات ترکیه از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به‌تلافی امتناع ترکیه از آزادی یک کشیش آمریکایی انجام گرفت.

این کشیش که اهل کارولینای شمالی است، به مدت دو دهه در ترکیه زندگی کرده و اکنون در مرکز اختلاف دیپلماتیک میان آمریکا و ترکیه قرار گرفته است. اختلاف مذکور بحران بازارهای مالی ترکیه را شدت بخشیده است.

سازمان تجارت جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد ترکیه خواستار مشاوره‌های حل اختلاف WTO با آمریکا پیرامون تعرفه‌های اضافی برای واردات محصولات فولادی و آلومینیومی شده است.

تحت مشاوره‌های اختلاف، دو طرف ۶۰ روز برای یافتن راه‌کار فرصت دارند سپس می‌توانند به نهاد حل اختلاف WTO مراجعه کنند.

ترامپ در انتقاد از وضعیت روابط آمریکا با آنکارا، ماه جاری با دو برابر کردن تعرفه‌های واردات محصولات فولادی و آلومینیومی از ترکیه موافقت کرد و آن‌ها را به ترتیب به ۲۰ و ۵۰ درصد افزایش داد. آمریکا بزرگ‌ترین واردکننده فولاد جهان و ترکیه ششمین صادرکننده بزرگ فولاد به آمریکا است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه