رادیو مجازی اتاق ایران - 31 فروردین 98

شرکت‌های دانش بنیان وارد بورس می‌شوند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به موفقیت‌ها و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بورس می‌شوند.

20 شهریور 1397
کد خبر : 15308
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به موفقیت‌ها و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بورس می‌شوند.

سورنا ستاری و غلامحسین شافعی در اتاق ایران. عکس: محمد علی‌مهدی.

سورنا ستاری  در نشست با مدیران، رؤسا، فعالان دانش‌بنیان، فناوران و نخبگان استان گلستان با اشاره به فعالیت 3700 شرکت دانش‌بنیان در کشور، اظهار کرد: سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از 400 میلیون دلار صادرات داشتند.

وی با اشاره به ثبت 130 هزار میلیارد تومان تراکنش مالی در بانک مرکزی در سال گذشته تصریح کرد: بانک‌ها امروز به این نتیجه رسیدند که دیگر نباید بر روی سیستم سنتی سرمایه‌گذاری کنند و باید در زمینه‌های بانکداری الکترونیکی سرمایه‌گذاری کنند.

ستاری با بیان اینکه استارتاپ‌های زیادی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: کپی کردن ایده شخص دیگر، محکوم به شکست می‌شود.

وی بیان کرد: در استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه گیاهان دارویی،‌ گردشگری، کشاورزی و آی تی و غیره وجود دارد که بستر مناسبی برای استارتاپ‌ها است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ناامید کردن کارآفرین را اشتباه دانست و تاکید کرد: پایین کشیدن کرکره کارآفرین، خیانت به کشور است.

ستاری یادآور شد: پارک علم و فناوری یک محیط فیزیکی نیست؛ هر جای شهر را می‌توان پارک علم و فناوری دانست. در ایجاد یک کسب و کار، داشتن محیط مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه نباید با کسب‌وکارهای جدید جنگید، گفت: باید به جوانانمان اعتماد کنیم. امسال استارتاپ‌های خوبی را در حوزه بهداشت خواهیم داشت.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور اظهار کرد: تا دو سه سال گذشته وقتی درباره شرکت‌های دانش بنیان صحبت می‌کردیم، به ما می‌خندیدند اما امروز این شرکت‌ها به درآمدهای زیادی دست یافته‌اند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه