رادیو مجازی اتاق ایران - 31 فروردین 98

در نشست فعالان بخش خصوصی در معاونت بین‌الملل اتاق ایران مطرح شد

ایران خواستار ادامه همکاری اقتصادی با کره جنوبی در دوره تحریم

معاونت بین‌الملل اتاق ایران روز یکشنبه میزبان فعالان اقتصادی در حوزه تجارت با کره جنوبی بود که با همکاری اتاق ایران و کره جنوبی برگزار شد.

21 شهریور 1397
کد خبر : 15323
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

نهمین نشست از مجموعه نشست‌های تخصصی معاونت امور بین‌الملل اتاق ایران با هدف شناسایی موانع و مشکلات موجود بین ایران و کره جنوبی در دوران تحریم‌ها با حضور محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران و نمایندگان تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه پتروشیمی، حمل‌ونقل، فولاد، ماشین‌آلات و تجهیزات، تجهیزات پزشکی، کاغذ، خودرو و قطعات یدکی خودروهای سواری و تجاری برگزار شد.

کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران با اشاره به این مطلب که کره جنوبی پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام در جهان است، گفت: واردات این کشور از ایران در سال جاری به دلیل خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه ایران با کاهش همراه شده است و این کشور در حال حاضر برای دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا تلاش می‌کند. بطوریکه صادرات این کشور در نیمه ی اول سال 2018 به 4 میلیارد دلار رسیده است.

او افزود: کره جنوبی به دلیل چالش‌هایی مانند تعلق عمده سهام شرکت‌ها به آمریکا، جمعیت مسن، حاکمیت شرکت‌های خانوادگی بزرگ، وابستگی شدید کشور به صادرات، بیکاری جوانان و افزایش نابرابری درآمدها متکی به آمریکا بوده و اکنون برای معافیت از تحریم‌ها تلاش می‌کند.

وی با اشاره به سیاست‌های فعلی ایران در خصوص واردات کالا تأکید کرد: ایران خواستار ادامه روابط تجاری و همکاری‌های اقتصادی با کشور کره است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه