رادیو مجازی اتاق ایران - 31 فروردین 98

درخواست توقف اجرای بخشنامه بازگشت ارز صادرات

معاون وزیر کشاورزی برای جلوگیری از فاسد شدن کالاهای صادرات این حوزه، توقف یک‌ماهه اجرای بخشنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات را خواستار شده است.

23 شهریور 1397
کد خبر : 15340
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

معاون وزیر کشاورزی در نامه‌ای به بانک مرکزی خواستار توقف بخشنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات به دلیل احتمال فساد محصولات صادراتی فسادپذیر در گمرکات شد.

معاون وزیر کشاورزی در نامه‌ای به بانک مرکزی خواستار توقف بخشنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات به دلیل تأخیر یک‌ماهه صادرات محصولات فسادپذیر در گمرکات شد.

در این نامه آمده است: به استحضار می‌رساند بخشنامه بانک مرکزی به شماره 208421 مورخ 18/ 6/ 97 و اصلاحیه بعدی آن به شماره 210782/ 97 مورخ 20/ 6/ 97 در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات، موجب توقف کانتینرهای کشاورزی فسادپذیر در گمرکات کشور شده است و صادرکنندگان، این اقدام ناگهانی را مغایر با تعهدات قبلی خود اعلام نموده‌اند. لذا خواهشمند است به‌منظور جلوگیری از فساد محصولات مذکور دستور فرمایید با قید فوریت اجرای ابلاغیه فوق برای محصولات کشاورزی به مدت یک ماه متوقف گردد، تا طی مهلت یاد شده نسبت به بررسی موضوع و تعیین راه‌حل، به‌خصوص در مورد معاملات ریالی با کشورهای همسایه اقدام لازم به عمل آید.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه