رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

سرپرست معاونت گردشگری اعلام کرد

سفر خارجی ایرانی‌ها 11 درصد کمتر شد

3 میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ ایرانی در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کردند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.

17 مهر 1397
کد خبر : 15703
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
 محمد خیاطیان  سرپرست معاونت گردشگری در شرح آمار سفرهای خارجی ایرانی‌ها گفت: در پنج ماه نخست امسال ۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ نفر از کشور خارج شدند که این حجم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۹۲ نفر به خارج از کشور سفر کردند، ۱۱ درصد کاهش داشته است.
او بدون آنکه به جزئیات این آمار اشاره کند، افزود: در این مدت بیشترین سفرها به ترتیب به کشورهای ترکیه، عراق، امارات و گرجستان انجام شده است.
به گفته خیاطیان، مقصد سفر ایرانی‌ها در سال گذشته نیز تقریباً همین رده‌بندی مقصد را داشته است، با این تفاوت که امسال گرجستان جایگزین جمهوری آذربایجان شده است.
او گفت: در سال ۹۶ بیشترین سفر ایرانی‌ها به کشورهای عراق، ترکیه، امارات و جمهوری آذربایجان انجام شد.
خیاطیان با تأکید بر اینکه توسعه سفرهای داخلی، استراتژی اصلی این سازمان است، گفت: در تفاهمنامه با سازمان برنامه و بودجه نیز تسهیلاتی برای توسعه زیرساخت‌ها در مقاصد داخلی در نظر گرفته شده است. متأسفانه در این بخش غفلت‌هایی صورت گرفته و از منابع داخلی استفاده‌ای نشده است، برای همین مردم سفر به کشورهای دیگر را ترجیح داده‌اند. با تأمین منابع مالی و تسهیلاتی که در آن تفاهمنامه ذکر شده می‌توان این ضعف را برطرف کرد و جریان گردشگری را در کشور تغییر داد.
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه