رادیو مجازی اتاق ایران - 3 تیر 98

بسته‌های حمایتی دولت رونمایی شد

معاون وزیر صنعت در جلسه غیرعلنی مجلس از تهیه چهار بسته حمایتی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر خبر داد که قرار است تا پایان سال به‌صورت کالایی و در قالب کارت خرید به مردم ارائه شود.

17 مهر 1397
کد خبر : 15704
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

یک عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش مسئولان دولتی درباره چهار بسته حمایتی دولت در جلسه غیرعلنی مجلس خبر داد.

علی قربانی گفت: حسن یونس سینکی، معاون وزیر صنعت با حضور در جلسه غیرعلنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی از تهیه چهار بسته حمایتی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در چهار سطح خبر داد و گفت که این کمک‌ها تا پایان سال به‌صورت کالایی و در قالب کارت برای خرید از فروشگاه‌های رفاه به مردم ارائه می‌شود.

وی با اشاره به طرح دغدغه نمایندگان در زمینه گرانی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از کالاهای اساسی به گفته وزیر جهاد کشاورزی با نرخ چهار هزار و ۲۰۰ تومان وارد می‌شوند، ولی در برخی از موارد شاهد افزایش قیمت و نایاب شدن برخی از کالاها هستیم. انتظار و توقع نمایندگان این است که همان‌طور که  قیمت ارز ظرف چند روز کنترل شد، در مورد قیمت کالاها نیز اقدامی صورت بگیرد.

این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه، یادآور شد: اگر گرانی کالاها ادامه یابد هرقدر حمایت‌هایی از اقشار آسیب‌پذیر انجام شود، کفاف زندگی آنها را نخواهد کرد. هم چنان‌که با تلاطمی در بازار ارز سیستم اقتصادی ما دچار نوسان شد و در این شرایط اقشار آسیب‌پذیر، کسانی که درآمد ثابت دارند و سه میلیون بیکاری که هیچ حمایتی نمی‌شوند روزبه‌روز ضعیف‌تر خواهند شد و فاصله بین فقیر و غنی نیز افزایش می‌یابد.

قربانی ادامه داد: انتظار ما از دولت این است که با برنامه خود را برای جنگ اقتصادی آماده کند، اگرچه ممکن است فروش نفت کاهش یابد، ولی این موضوع از محل افزایش قیمت نفت جبران خواهد شد و ما می‌توانیم هزینه‌های غیرضروری را نیز کاهش دهیم.

این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان این‌که دولت به‌صورت محافظه‌کارانه و انفعالی با این شرایط برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: بخشی از گرانی‌ها شامل کل جامعه می‌شود، بخشی اقشار ضعیف را تحت‌فشار قرار می‌دهد و بخشی از کالاها ممکن است جزو کالاهای اساسی تعریف نشود، ولی گران شدن آنها زندگی مردم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، مثل لاستیک که در ماجرای اخیر کامیون داران تأثیر گرانی آن را شاهد بودیم.

کارت اعتباری ۱۰۰ هزارتومانی به ۱۱ میلیون نفر پرداخت می‌شود

رئیس کمیسیون ا اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پرداخت کارت اعتباری ۱۰۰ هزارتومانی به ۱۱ میلیون نفر خبر داد.

سلمان خدادادی در حاشیه نشست غیرعلنی صبح امروز سه‌شنبه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گزارشی را دربارهٔ بازار ارز و مسائل کلان اقتصادی به نمایندگان ارائه کرد.

وی افزود: ایشان همچنین توضیحاتی را دربارهٔ بسته حمایتی دولت از اقشار کم‌درآمد ارائه و اعلام کرد که به‌زودی کارت اعتباری ۱۰۰ هزارتومانی، به ۱۱ میلیون نفر پرداخت می‌شود تا بتوانند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرید کنند.

خدادادی همچنین یادآور شد: این ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش شش نهاد ازجمله کمیته امداد، بهزیستی و هلال‌احمر و ستاد اجرایی فرمان امام هستند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که طبق اعلام نوبخت ۲۳۰ هزار میلیارد تومان سبد کالا به اقشار کم‌درآمد پرداخت شده اظهار کرد: به گفته او در این نوبت که به‌زودی انجام می‌شود ۱۱ هزار میلیارد تومان به اقشار کم‌درآمد اختصاص خواهد یافت.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه