رادیو مجازی اتاق ایران - 3 تیر 98

سود سال 96 سهام عدالت، دی‌ماه واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان خصوصی‌سازی سود سهام عدالت در سال 96 به حدود 5هزار میلیارد تومان رسیده که واریز تدریجی آن از دی‌ماه آغازیم شود.

18 مهر 1397
کد خبر : 15723
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: پیش‌بینی می‌شود سود سهام عدالت برای سال مالی 1396 که درمجموع حدود پنج هزار میلیارد تومان است، از دی‌ماه امسال به‌مرور به‌حساب مشمولان واریز شود.

سید جعفر سبحانی افزود: زمانی می‌توانیم سود مشمولان سهام عدالت را واریز کنیم که مجامع شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت قرار دارند، برگزار و سود هر سهم مصوب شود.

وی اضافه کرد: تاکنون 3800 میلیارد تومان سود سهام عدالت پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها مصوب شده و تنها سه یا چهار شرکت باقی‌مانده است.

به گفته مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی هلدینگ خلیج‌فارس از شرکت‌های مورد توجه سازمان خصوصی‌سازی است که مجمع آن هنوز برگزار نشده است و 30 مهرماه میزان سود آن تعیین و تصویب می‌شود.

سبحانی ادامه داد: این هلدینگ سال گذشته 800 میلیارد تومان معادل 23 درصد از سود سهام عدالت مشمولان را تولید کرده بود.

وی ابراز امیدواری کرد که هلدینگ خلیج‌فارس امسال نیز حدود یک هزار و 100 میلیارد تومان سود در اختیار سهام عدالت قرار دهد که با احتساب سه هزار و 800میلیارد تومانی که تاکنون مصوب شده، مبلغ سود سهام عدالت سال مالی 1396 به حدود پنج هزار میلیارد تومان برسد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ارزش‌گذاری سهام 49 شرکتی که در سبد سهام عدالت قرار دارند، درمجموع 26 هزار و 600 میلیارد تومان بود که این ارزش هم‌اکنون به 116 هزار میلیارد تومان رسیده یعنی سهم هر مشمول سهام عدالت بیش از چهار برابر افزایش یافته است.

 سود تمام مشمولان سهام عدالت در سال مالی 95 پرداخت شد

سبحانی بیان کرد: از مجموع سه هزار و 800 میلیارد تومان سودی که در سال 1395 برای مشمولان سهام عدالت مصوب شده بود، سه هزار و 300 میلیارد تومان به 40 میلیون نفر اختصاص یافت.

وی افزود: 400 میلیارد تومان از میزان مصوب باقی‌مانده که آن نیز بین مشمولانی که تا پایان مهرماه شماره شبای خود را ثبت کنند، واریز می‌شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: البته سود افرادی که پس از مهلت تعیین شده شماره شبای خود را نداده‌اند در قالب سپرده‌گذاری در بانک، سرمایه‌گذاری در بورس یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری ذخیره می‌شود.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه