رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

احیای کارت سوخت قوت گرفت

یک نماینده مجلس می‌گوید: شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز پیشنهاد وزارت نفت برای فعال‌سازی دوباره کارت سوخت را تأیید کرده است.

20 مهر 1397
کد خبر : 15745
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: با اشاره به‌احتمال استفاده مجدد از کارت سوخت، گفت: در حال حاضر شرایطی در کشور حاکم شده که فعال کردن کارت سوخت را ضروری می‌کند و  یکی از این شرایط به وضعیت تولید بنزین در کشور بازمی‌گردد که باید تعادل بین تولید و مصرف حفظ شود.

جلال میرزایی، با بیان اینکه در شرایط کنونی با افزایش قاچاق سوخت در کشور و افزایش مصرف، استفاده مجدد از کارت سوخت ضرورت یافته است، افزود: کارشناسان حوزه کارت سوخت معتقدند که در زمانی که سامانه فعال بوده در مصرف صرفه‌جویی و کنترل بیشتری در حوزه قاچاق  سوخت وجود داشته است. 

وی ادامه داد: با استفاده از کارت سوخت در شرایط اضطراری می‌توان بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کرد، لذا در شرایط کنونی موضوع قاچاق و افزایش مصرف سبب شده که دولت به استفاده مجدد از کارت سوخت گرایش پیدا کند که شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز بر پیشنهاد وزارت نفت برای فعال‌سازی مجدد کارت سوخت  مهر تأیید زده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سامانه کارت سوخت صرفاً برای کاهش مصرف و جلوگیری از قاچاق سوخت نیست، اظهار داشت: در بحث قیمت‌گذاری و حمایت از برخی دهک‌ها موضوع کارت سوخت می‌تواند به مسئولان کمک کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان برنامه‌وبودجه در این زمینه برنامه‌هایی دارد، افزود: وزارت نفت در این حوزه سیاست‌گذار نیست، بلکه سازمان برنامه‌وبودجه با توجه به درآمدهای کشور و منابع و مصارف سیاست‌هایی را با هماهنگی مجلس تدوین می‌کند و درواقع وزارت نفت در این بخش مجری است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت نفت در حال آماده کردن سامانه کارت سوخت بوده تا بتواند آمادگی اجرای سیاست‌های دولت و مجلس را داشته باشد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه