رادیو مجازی اتاق ایران - 4 خرداد 98

امضای 467 میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار

از ابتدای سال جاری تاکنون 467 میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه بندی شهید بهشتی چابهار به امضا رسیده است.

19 آبان 1397
کد خبر : 16193
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 467 میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در زمینه فعالیت‌های پشتیبانی و لجستیکی از ابتدای سال جاری تاکنون در بندر چابهار امضا شده است.

بهروز آقایی افزود: بندر چابهار در تعاملات اقتصادی و تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی نقش مهمی دارد و بندری مهم و مسیری کم‌هزینه برای دسترسی کشورهای محصور در خشکی نظیر افغانستان به آب‌های آزاد است.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد دلاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تکمیل فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار با ایجاد زیرساخت‌های بندری و تأمین تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری نمونه‌ای از توجهات و اهمیت به این بندر راهبردی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: انتقال و ترانزیت محموله‌های گندم و حبوبات به وزن 110 هزار تن از طریق بندر چابهار به افغانستان نمونه‌ای از اهمیت این کشور در استفاده از حمل‌ونقل دریایی این بندر است.

وی ادامه داد: در فاصله کمتر از پنج ماه کل میزان کالای ترانزیتی معادل 6 برابر آمار ترانزیت از طریق بندر چابهار در پنج سال گذشته بوده است.

آقایی بیان کرد: بندر چابهار به‌عنوان دروازه ملل مشهور است و با استثنا شدن از تحریم‌های آمریکا جایگاه بین‌المللی آن بیش‌ازپیش ارتقا پیدا کرده است.

وی افزود: فعالیت‌های عمرانی و هزینه‌های زیرساختی انجام شده در چهار سال گذشته در تاریخ 35 ساله ساخت بندر چابهار بی‌سابقه بوده است.

گفتنی است شهرستان چابهار با ارتفاع از سطح دریا هفت متر، متشکل از سه شهر چابهار، نگور و پلان و سه بخش دشتیاری، پلان و مرکزی، دارای 2 بندر مهم تجاری و پنج بندر صید و صیادی و جمعیتی بالغ‌بر 283 هزار و 204 نفر و مساحتی معادل 9 هزار و 739 کیلومترمربع در منتهی‌الیه جنوب شرقی کشور واقع شده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه