رادیو مجازی اتاق ایران - 4 خرداد 98

آغاز ثبت‌نام ارز دانشجویی

فرآیند ثبت‌نام دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای دریافت ارز دانشجویی از امروز (نوزدهم آبان‌ماه) در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) آغاز شد.

19 آبان 1397
کد خبر : 16196
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

فرایند ثبت‌نام ارز دانشجویی از امروز شنبه در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) آغاز شد و دانشجویان ایرانی که خارج از کشور تحصیل می‌کنند و به دنبال دریافت ارز هستند، از امروز ۱۹ آبان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی سجاد به نشانی Portal.saorg.ir  برای بارگذاری مدارک اقدام کنند.

سازمان امور دانشجویان تنها موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان است و روند و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) بر اساس بخشنامه‌های بانک مرکزی صورت می‌گیرد.

اداره اعزام با هزینه شخصی در سازمان امور دانشجویان پیش‌ازاین اعلام کرده بود که ارز دانشجویی تنها در بازه زمانی اول مهر تا ۲۹ اسفند امسال به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

طبق بخشنامه بانک مرکزی، مبنای نرخ ارز در خصوص حواله‌های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) و در مورد اسکناس، نرخ ارز اسکناس مندرج در سامانه مذکور خواهد بود.

با توجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه سجاد، تمام دانشجویان ابتدا در سامانه جدید (سجاد) ثبت‌نام کنند و سپس درخواست ارز دانشجویی کنند.

ارز دانشجویی به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد اما برای مقطع کارشناسی نیز دانشجویانی که آغاز به تحصیل آنها قبل از ۳۱ اردیبهشت امسال باشد، امکان درخواست ارز دانشجویی را دارند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه