رادیو مجازی اتاق ایران - 30 اردیبهشت 98

نایب‌رئیس اتاق ایران مطرح کرد

لزوم تعدیل مالیات بر شرکت‌ها و تعریف پایه‌های جدید مالیاتی

حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران معتقد است در شرایط فعلی اقتصاد باید برای اجرای موفقیت‌آمیز برنامه‌های تاب‌آوری اقتصادی، مالیات بر شرکت‌ها تعدیل شود.

19 آبان 1397
کد خبر : 16198
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در شرایط کنونی اقتصاد ایران که برنامه‌های تاب‌آوری اقتصادی مدنظر است، باید مالیات بر شرکت‌ها تعدیل و پایه‌های جدید مالیاتی تعریف شود.

حسین سلاح‌ورزی با بیان اینکه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های تاب‌آوری اقتصاد کشور، باید با در نظر گرفتن مجموعه شرایط حاکم بر اقتصاد کلان، تصمیم‌گیری کرد، افزود: در شرایط کنونی که پوشش نظام مالیاتی افزایش پیدا کرده است، وقت آن رسیده که دولت به دنبال اعمال نظام مالیات ستانی بهینه باشد، به همین دلیل برای تقویت انگیزه مؤدیان مالیاتی در جهت پرداخت مالیات و در راستای ایجاد شفافیت نسبت به چگونگی هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی، حتماً می‌بایست درآمدهای حاصل از منابع جدید مالیاتی به مخارج تعریف‌شده و مشخص، اختصاص پیدا کند.

سلاح ورزی ادامه داد: منابع درآمدی جدید مالیاتی باید به نحوی هزینه شود که امکان نظارت عمومی و پایش چگونگی هزینه‌کرد این درآمدهای جدید فراهم شود؛ به همین دلیل شایسته است سازمان امور مالیاتی همانند سال ۹۵، در راستای توسعه اعتماد بر مبنای نظام پذیرش اظهارنامه‌های ارائه شده توسط شرکت‌های تولیدی عمل نماید.

او تصریح کرد: به‌منظور کاهش اختلال در فعالیت بنگاه‌های تولیدی کشور، ضروری است مالیات بر مصرف و مالیات بر مجموع درآمد بخش‌های جامعه به‌عنوان پایه اصلی نظام مالیاتی شناخته شده و مالیات بر شرکت‌ها تعدیل شود.

سلاح‌ورزی معتقد است که در شرایط فعلی کشور و به‌منظور تقویت توان تولید و حفظ اشتغال موجود، باید برنامه‌های حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط مدنظر قرار گرفته و طرح استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروش و مالیات بر مصرف مدنظر قرار گیرد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه