رادیو مجازی اتاق ایران - 4 خرداد 98

با ابلاغ بخشنامه سازمان مالیاتی

اسامی 10 نهاد معاف از مالیات اعلام شد

سازمان امور مالیاتی کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای، اسامی 10 بنیادها و نهاد انقلاب اسلامی که مشمول مالیات نیستند را اعلام کرد.

19 آبان 1397
کد خبر : 16201
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک
سازمان امور مالیاتی کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای، اسامی 10 بنیادها و نهاد انقلاب اسلامی که مشمول مالیات نیستند را اعلام کرد.

عکس: ایرنا

سازمان امور مالیاتی کشور، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی که مشمول مالیات نیستند، را اعلام کرد.

در بخشنامه نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان مالیاتی آمده است: نظر به اینکه بر اساس بند 4 الحاقی به ماده 2 قانون مالیات‌های مستقیم به‌موجب بند (1) قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب 1394/4/31 بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از شمول پرداخت مالیات‌های موضوع قانون مالیات‌های مستقیم، خارج شده‌اند، به پیوست تصویرنامه شماره 33306/ 1 مورخ 1396/9/21 دفتر مقام معظم رهبری به شرح زیر جهت اطلاع و اقدام ارسال می‌شود:

اسامی بنیادها و نهادهایی که بر اساس نظر مقام معظم رهبری مشمول بند مذکور بوده و تحت نظارت این دفتر فعالیت می‌کنند، به شرح ذیل جهت ابلاغ به سازمان امور مالیاتی و مراجع ذی‌ربط برای رعایت مفاد قانون درباره آنها ایفاد می‌شود.

بدیهی است مفاد تبصره‌های ماده 2 قانون در خصوص این بنیادها و نهادها و تکالیف آنها در مورد پرداخت مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش‌افزوده همچنان مجری خواهد بود.

1- بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی

2- کمیته امداد امام خمینی (ره)

3- سازمان تبلیغات اسلامی

4- دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

5- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

6- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

7- ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)

8- مرکز خدمات حوزه‌های علمیه

9- موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی

10- جامعه المصطفی (ص) العالمیه

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه