رادیو مجازی اتاق ایران - 5 خرداد 98

سامسونگ ابتلای برخی از کارگران خود به سرطان را تأیید کرد

سامسونگ تائید کرد که شماری از کارمندان خط تولید این شرکت کره‌ای، به بیماری‌های مرگبار از جمله سرطان خون مبتلا شده و حتی جانشان را از دست داده‌اند.

03 آذر 1397
کد خبر : 16426
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

شرکت سامسونگ کره جنوبی ضمن تأیید ابتلای شماری از کارگرانش به بیماری‌های کشنده مانند سرطان، از قربانیان حوادث کاری و خانواده‌های کسانی که در حین کار دچار بیماری‌های مختلف شده و جانشان را از دست داده‌اند، عذرخواهی کرد.

به گزارش یونهاپ، «کیم کی نام»، رئیس بخش الکترونیک این شرکت کره‌ای روز شنبه خاطرنشان کرد شماری از کارمندان خط تولید این شرکت، به بیماری‌های مرگبار مبتلا شده و حتی جانشان را از دست داده‌اند.

او گفت این شرکت به دلیل این موضوع که سابقه‌ای بیش از یک دهه دارد از قربانیان و خانواده‌های آنها که جانشان را از دست داده‌اند عذرخواهی می‌کند و می‌داند که خیلی دیر دراین‌باره اقدام کرده است.

او تأکید کرد شماری از این افراد به بیماری‌های مختلف مبتلا شده‌اند و مشکلات زیادی برای آنها و خانواده‌هایشان پدید آمده است و سامسونگ آماده است تا غرامت لازم را به آنها پرداخت کند.

این گزارش حاکی است شماری از کسانی که در خط تولید این کارخانه کار می‌کرده‌اند به بیماری‌های مختلف از جمله سرطان خون مبتلا شده‌اند و یکی از آنها در سال 2007 میلادی جان باخته است.

از جمله کسانی که قربانی بیماری سرطان خود به دلیل کار در کارخانه چیپ‌سازی سامسونگ شده «هوانگ یومی» بوده که قرار است به خانواده‌اش غرامت پرداخت شود.

برخی گزارش‌ها حاکی است حدود 240 کارگر این کارخانه به مواد شیمیایی سرطان‌زا آلوده و بیمار شده‌اند و تاکنون بیش از 100 نفر آنها بر اثر ابتلا به سرطان خون درگذشته‌اند.

سامسونگ و این خانواده‌ها در حال حل‌وفصل این مسئله هستند و کمیته‌ای برای رسیدگی به موضوع تشکیل شده است و برای هر مورد بیماری 132 هزار دلار غرامت پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه