رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

رئیس اتاق شیراز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس

از وضعیت کنونی تولید، محافظت شود

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید، فضای کسب و کار امروز خط قرمز همه شده است، به همین دلیل وضعیت کنونی تولید، صادرات و اشتغال، فضای خوبی است که باید از آن حفاظت شود.

19 دی 1397
کد خبر : 17153
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری شیراز با حضور محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری استان فارس، رئیس اتاق شیراز و مدیران استانی برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز در این جلسه با تشکر از مسئولان قضایی استان، استانداران و دستگاه های اجرایی در حمایت از بخش خصوصی بیان کرد: نتیجه این حمایت بهبود رتبه کسب و کار استان است.

جمال رازقی اظهار داشت: در چند سال اخیر رتبه استان در کسب وکار 18 تا 26 بوده که با حمایت همه مسئولان استان در حال حاضر رتبه استان فارس بین پنج استان برتر کشور است.

رازقی گفت: استان فارس سالیان متمادی از اختلافات سیاسی رنج  برده و امروز مدیران و فعالان اقتصادی یکپارچه در مسائل اقتصادی، فضای کسب و کار، تولید، صادرات و اشتغال کنار هم انجام وظیفه می کنند و همین امر موجبات رشد و بهبود فضای کسب و کارشده است.

رئیس اتاق شیراز افزود: فضای کسب و کار امروز خط قرمز همه شده است، به همین دلیل وضعیت کنونی تولید، صادرات و اشتغال، فضای خوبی است که باید از آن حفاظت شود.

رازقی با اشاره به اقدامات و خدمات مطلوب اتاق شیراز در زمینه های قضایی به فعالان اقتصادی استان گفت: حل مشکل ممنوع الخروجی فعالان اقتصادی استان، نتیجه همکاری دستگاه های اجرایی و قضایی در راستای حمایت از بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه 90 درصد صنعت ایران صنایع کوچک و متوسط هستند، گفت: حوزه اشتغال هم در صنایع کوچک و متوسط است اما نه مجلس و نه دولت کوچکترین حمایتی از صنایع کوچک و متوسط نداشته است. ما از معاون قوه قضائیه انتظار داریم فضای فعالیت فعالان اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور هموارتر شود.

رازقی با انتقاد ازنحوه عملکرد و تعامل بانک ها با فعالان اقتصادی تصریح کرد: اگر قراردادی با فعال اقتصادی می بندیم که خلاف قانون باشد، دستگاه قضایی چه برخوردی با وی می کند. بانک قراردادی با فعال اقتصادی می بندد که خلاف قانون بانکداری است و این طبیعی است که قرارداد باطل شود.

وی عنوان کرد: 10 درصد مشکلات کشور به دلیل سیاست های ترامپ است اما 90 درصد مشکلات به دلیل سیاست های داخلی است. ا تقاضا داریم مواردی که دادستان کل کشور بخشنامه کردند، رعایت شود به ویژه پاسخ به این سوال که اگر بانک ها و دستگاه های اجرایی از مصوبات ستاد تسهیل تخلف کنند، تکلیفشان چیست؟

در ادامه این جلسه معاون اجتماعی قوه قضائیه با اشاره به حمایت مستمر دستگاه قضا از مجموعه های اقتصادی و مقاومتی بر ضرورت امنیت خاطر سرمایه گذاران تاکید کرد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه