رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مرداد 98

ایران برای افزایش سهم در بازار جهانی برنامه ریزی می کند

تجارت 107 میلیارد دلاری گیاهان دارویی در جهان

معاون وزیرجهاد کشاورزی از تشکیل اتحادیه ملی گیاهان دارویی خبر داد و از برنامه ریزی برای افزایش سهم ایران در بازار جهانی گیاهان دارویی سخن گفت. گیاهان دارویی یک صنعت نوظهور با رشد سالانه متوسط 15.5 درصد است.

21 بهمن 1397
کد خبر : 17548
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

معاون وزیر جهادکشاورزی از تشکیل اتحادیه ملی گیاهان دارویی خبرداد و گفت: برنامه سازمان تعاون روستایی ایران، تشکیل اتحادیه ملی گیاهان دارویی با هدف اثر گذاری در فرآوری و توسعه صادرات این محصول راهبردی و اشتغالزایی است.

حسین شیرزاد افزود: جایگاه و نقش گیاهان دارویی به عنوان مولد ارزش افزوده اقتصادی بخش کشاورزی و همچنین با توجه به توان رقابت این محصول در بازارهای جهانی و صادرات فرآورده های گیاهی و ساماندهی تولید، توزیع، فرآوری، تجاری سازی، بازار و صادرات محصولات و خدمات در این حوزه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیر عامل سازمان تعاون روستایی کشور اظهارداشت: اکنون میزان تجارت جهانی گیاهان دارویی بیش از 107 میلیارد دلار است که طبق پیش بینی انجام شده توسعه تجارت گیاهان دارویی، این رقم تا سال 2025 به بیش از450 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

وی افزود: براین اساس ارزش صادرات زعفران در سال 1396 به میزان 325 میلیون دلار و ریشه شیرین بیان به میزان 42 میلیون دلار از سهم صادرات را به مقصد کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده و گیاهان دارویی یک صنعت نوظهور با رشد سالانه متوسط 15.5 درصد است.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی در کشور براساس سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی تا سال 1404 باید به 500 هزار هکتار برسد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه