رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

در دیدار رئیس و اعضای هیات نمایندگان اتاق شیراز با استاندار فارس تاکید شد

اصلاح متغیرهای کلان اقتصادی، پیش‌نیاز رونق تولید

رئیس و اعضای هیات نمایندگان دور نهم اتاق شیراز با استاندار فارس دیدار کردند. رئیس اتاق شیراز در این دیدار با اشاره به اینکه عمده مشکلات اقتصادی استان از شاخص‌های کلان و اثرگذار در سطح ملی متاثر است، گفت: برای تحقق رونق تولید در استان باید اثرگذاری در سطح ملی در اولویت هیات نمایندگان باشد.

24 فروردین 1398
کد خبر : 28236
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: امروز عمده مشکلات اقتصادی استان فارس وابسته به متغیرهای کلان اثرگذار در سطح ملی مانند نامساعد بودن فضای کسب‌وکار است ازاین‌رو اثرگذاری اتاق شیراز برای اصلاح متغیرها در سطح ملی و مهیا شدن مسیر رونق تولید در استان از اهم اولویت‌های هیات نمایندگان دوره نهم این اتاق خواهد بود.

 جمال رازقی در دیدار با هیات نمایندگان دوره نهم اتاق شیراز افزود: برای تحقق شعار سال به بنر و شعار بسنده نخواهیم کرد بلکه اقدامات عملی برنامه‌ریزی شده است و باور داریم علیرغم وجود مشکلات ملی در حوزه اقتصاد، قادر به دستیابی به رشد ۳۰ درصدی تولید و صادرات استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر این اساس در دوره نهم اتاق شیراز باید هدف‌گذاری برای تولید و صادرات استان فارس در سال ۹۸ با مشخص شدن وظایف دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و پایش ماهیانه فعالیت‌ها به‌صورت منظم انجام شود.

رازقی با بیان اینکه در دوره هشتم اتاق رتبه کسب‌وکار استان به پنج استان برتر کشور ارتقا یافته است افزود: امروز هیچ فعال اقتصادی در استان وجود ندارد که مشکلی داشته و حل نشده باشد.

رئیس اتاق شیراز گفت: فعالیت دوره نهم اتاق ادامه‌دهنده حرکت‌های پایه‌گذاری شده در دوره هشتم خواهد بود و این در حالی است که در این دوره کمیسیون‌های تخصصی ۸ گانه این اتاق به ۱۵ کمیسیون در جهت بهبود تولید و صادرات استان ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: امروز عمده مشکلات اقتصادی استان در سطح ملی است که بهبود فضای کسب‌وکار، اثرگذاری اتاق فارس در سطح ملی و رونق تولید در استان از اهم اولویت‌های دوره نهم این اتاق خواهد بود.

رازقی گفت: جای خرسندی است که امروز نگاه سیاسی از حوزه اقتصاد استان برداشته شده و اقتصاد و اشتغال پایدار خط قرمز همه مسئولان و جناح‌ها در استان است و تلاش می‌کنیم با همدلی شعار «رونق تولید» در استان محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات اتاق شیراز در خصوص کمک به سیل‌زدگان در مناطق مختلف کشور گفت: با همکاری فعالان اقتصادی استان فارس کمک‌های نقدی و غیر نقدی به سیل‌زدگان شهر شیراز و لرستان انجام و محموله‌هایی ارسال شده است.

رازقی افزود: ارزش ریالی محموله‌های غیرنقدی اتاق استان را بالغ‌بر ۷۰۰ میلیون تومان است که در دو روز آینده نیز هشت کامیون حاوی محموله‌های غیرنقدی خود را به اهواز و خوزستان ارسال خواهد شد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه