گفت‌وگو در رادیو مجازی: توصیه‌های علاءالدین میرمحمد صادقی به فعالان اقتصادی در سال جدید

حسین پیرموذن در جلسه هم‌اندیشی استفاده از موافقت‌نامه اوراسیا مطرح کرد

شهرک صنعتی ایران و جمهوری آذربایجان؛ فرصت ویژه برای عبور از تحریم

حسین پیرموذن، رئیس اتاق مشترک ایران و جمهوری آذربایجان معتقد است: شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان که بر اساس تفاهم دو طرف به‌زودی کلنگ زنی می‌شود، یک فرصت ویژه برای عبور از تحریم‌ها و افزایش سهم اقتصاد دو کشور در بازار اوراسیاست.

02 بهمن 1398
کد خبر : 31982
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق مشترک ایران و جمهوری آذربایجان گفت: با تأسیس شهرک صنعتی مشترک، و تحت عنوان شرکت‌های آذربایجانی می‌توانیم به‌دوراز محدودیت تحریم‌ها وارد بازار جهانی شویم.

حسین پیرموذن در جلسه هم‌اندیشی استفاده از فرصت امتیازات صادرات و واردات با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، تأکید کرد: فرصت عضویت در اتحادیه کشورهای عضو اوراسیا فرصت ویژه‌ای است اما با توجه به شرایط تحریمی در کشور ما به‌سختی می‌توانیم از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم.

رئیس اتاق اردبیل اضافه کرد: ما در بازار کشورهای CIS و روسیه در جنگ اقتصادی با رقبا هستیم و به دلیل قدرت آنها و در تحریم بودن خودمان نمی‌توانیم تراز صادرات خود را مثبت کنیم.

او یادآور شد: با تفاهم دو طرف شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان به‌زودی کلنگ زنی می‌شود که یک فرصت ویژه برای عبور از تحریم‌ها و افزایش سهم اقتصاد دو کشور در بازار اوراسیاست.

پیرموذن همچنین با اشاره به تلاش‌های طولانی‌مدت در راستای ایجاد شهرک صنعتی مشترک و اتصال ریلی ایران و آذربایجان گفت: بالاخره پس از چند سال تلاش ما و پیگیری بحث اتصال راه‌آهن و شهرک صنعتی مشترک به مرحله اجرایی رسیده است و من از همه تولیدکنندگان و صادرکنندگان می‌خواهم که با شروع فرآیند وارد این شهرک صنعتی مشترک شوند.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه