رادیو مجازی اتاق ایران - 13 مرداد 99

در نشست مشترک وزیر صنعت با هیات رئیسه اتاق ایران صورت گرفت

تأکید بر همکاری بیشتر بین اتاق ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه قائم‌مقام خود در امور بازرگانی و معاونان این وزارتخانه با رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار کرد. در این نشست همراهی و همکاری بیشتر بین وزارتخانه و اتاق ایران در حوزه رتبه‌بندی و استفاده بهینه‌تر از ظرفیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مورد تأکید قرار گرفت.

26 بهمن 1398
کد خبر : 32230
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در نشست مشترک بین رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان ایشان، ضمن قدردانی از همراهی این وزارتخانه در حل مشکلات و مسائل مربوط به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، موضوع رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی و استفاده از سامانه یکپارچه تجارت مورد توجه قرار گرفت.

علاوه بر این روند واگذاری برخی از اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت به بخش خصوصی در چارچوب قانون و در راستای کاهش تصدی‌گری‌های دولت، بررسی شد.

در این راستا غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران از همکاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی، رتبه‌بندی کارت‌ها و فعالان اقتصادی تشکر کرد و گفت: در کنار اقدامات صورت گرفته باید برای استفاده دقیق‌تر از ظرفیت نهادهای قانونی مانند شورای گفت‌وگو و ستاد تسهیل، برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

در ادامه رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز تلاش‌های اتاق ایران برای بهبود محیط کسب‌وکار و پیگیری‌های این نهاد برای حل مشکلات پیش روی بخش خصوصی را قابل تقدیر خواند و گفت: اگر قرار باشد مشکلات به وجود آمده در اقتصاد را حل کنیم راهی جز همکاری و همراهی بین دولت و بخش خصوصی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری منظم و هدفمند جلساتی از این دست می‌تواند به حل چالش‌ها کمک کند. تعامل و گفت‌وگو بین تمام نهادهای تصمیم‌ساز موجب هماهنگی و وحدت رویه شده و ما را از مشکلات ناشی از تحریم‌ها عبور می‌دهد.

در ادامه حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از اقدامات و تعاملات صورت گرفته بین وزارتخانه و اتاق ایران درباره امکان بهره‌برداری از سامانه یکپارچه تجارت به عنوان یک اقدام مؤثر برای تسهیل فرآیند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی و اجرای بهتر قانون، یاد کرد.

همچنین مقرر شد کارگروه مشترکی از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران در مورد تدوین آیین‌نامه رتبه‌بندی و سایر موارد مطرح شده، تشکیل شود.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه