رادیو مجازی اتاق ایران - 16 فروردین 99

پیامدهای کرونا ازنظر صندوق بین‌المللی پول

رئیس صندوق بین‌المللی پول معتقد است در سایه شیوه گسترده ویروس کرونا، اقتصاد جهانی به دوره رکود وارد شده است.

05 فروردین 1399
کد خبر : 32662
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس صندوق بین‌المللی پول با هشدار نسبت به پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، گفت: کووید-۱۹ می‌تواند جهان را با رکودی بدتر از آنچه سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد مواجه کند اما فکر می‌کنم که سطح تولیدات جهانی در سال ۲۰۲۱ به مدار صعودی بازگردد.

به گزارش رویترز، کریستالینا جیورجیوا با ابراز رضایت از اقدامات دولت‌ها و نهادهای مالی در سراسر جهان برای تقویت نظام درمانی و حمایت از شرکت‌ها و کارکنان آسیب‌دیده از کرونا گفت: همه این اقدامات بسیار خوب است اما نباید فراموش کنیم که شاید در آینده انجام کارهای بیشتری لازم باشد. بانک‌های مرکزی تاکنون کارهای زیادی کرده‌اند اما در جبهه مالی این جنگ هنوز کارهای بیشتری وجود دارد که انجام دهیم.

رئیس صندوق بین‌المللی پول با اعلام آمادگی برای انجام اقدامات حمایتی بیشتر گفته است که تاکنون حدود ۸۰ کشور از این نهاد درخواست کمک کرده‌اند. به گفته جیورجیوا صندوق پول یک تریلیون دلار بودجه برای مقابله با کرونا در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است که کووید-۱۹ تاکنون در ۱۳۰ کشور جهان گزارش شده که بیش از ۱۶ هزار نفر از ۳۵۰ هزار مبتلا به این بیماری نیز تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه