رادیو مجازی اتاق ایران - 10 خرداد 99

نایب‌رئیس اتاق مشهد خبر داد

کمک 5میلیارد تومانی فعالان اقتصادی خراسان رضوی به خط مقدم مقابله با کرونا

نائب رئیس اتاق مشهد از کمک 5 میلیارد تومانی فعالان اقتصادی و خیران استان خراسان رضوی به خط مقدم مقابله با کرونا خبر داد.

20 فروردین 1399
کد خبر : 32781
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مشهد، با مشارکت و همراهی مسئولانه جمعی از فعالان اقتصادی و خیران استان خراسان رضوی مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات پزشکی را به ارزش ۵ میلیارد تومان، به مراکز درمانی استان، جهت مقابله با ویروس کرونا اهدا کرد.

نایب‌رئیس اتاق مشهد در تشریح اقدامات انجام گرفته، عنوان کرد: اسفندماه و با آغاز اوج‌گیری شیوع بیماری ناشی از کرونا ویروس، ستادی با هدف پیشگیری و مقابله با آثار زیان‌بار کرونا در اتاق بازرگانی مشهد شکل گرفت و ذیل آن نیز دو کمیته تخصصی، به‌منظور جمع‌آوری و هدفمندسازی کمک‌های فعالان اقتصادی (برای پیشگیری و مقابله با کرونا) و همچنین شناسایی چالش‌ها و برآورد خسارت‌های وارد آمده به بنگاه‌های اقتصادی (در مواجهه با این بیماری)، ایجاد شدند.

حسین محمودی خراسانی، افزود: در گام نخست، از فعالان اقتصادی استان دعوت کردیم تا کمک‌های خود را برای اجرای طرح‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری، به‌حساب جامعه یاوری خراسان (موسسه خیریه‌ وابسته به اتاق مشهد) واریز نمایند که خوشبختانه شاهد همگرایی خوبی در این زمینه بودیم، چنانکه در مدتی کوتاه، کمک‌های ارزشمندی از سوی کارآفرینان، صنعتگران و فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی استان، جمع‌آوری گردید. در کنار آن ریاست اتاق ایران دستور دادند تا معادل کمک‌های جمع‌آوری شده در استان (به مبلغ 2میلیارد تومان)، از سوی اتاق ایران به اتاق مشهد کمک‌های مالی اختصاص داده شود و با این اقدام، مجموع مبالغ جمع‌آوری شده، به 4میلیارد تومان افزایش یافت.

او متذکر شد: در ادامه، با همکاری و تأیید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حمایت استانداری خراسان رضوی؛ بعضی از اقلام و تجهیزات پزشکی مهم و حیاتی که در روند درمان این بیماری نقش مهمی دارند، تهیه شد و در اختیار مراکز درمانی مشهد و استان قرار گرفتند.

محمودی توضیح داد: 12 دستگاه ونتیلاتور با هزینه‌ای بالغ‌بر 20 میلیارد ریال، یک دستگاه استریلایزر ، 25 دستگاه پمپ سرم، 5 دستگاه پمپ سرنگ، 10 دستگاه مرکزی هوشمند احضار پرستار دیجیتال، 143 دستگاه پانل احضار بالای تخت بیمار، 3هزار سِت یک‌بارمصرف ملزومات ونتیلاتور و ... از این جمله هستند.

او افزود:در مرحله دوم این کمک‌ها نیز20 دستگاه بای پپ (مثبت دوطرفه تنفسی) به همراه مرطوب‌کننده و 20عدد ماسک دائمی و ملحقات مربوطه آن، به ارزش حدود 10 میلیارد ریال خریداری شد و مجموع این کمک‌ها در  بیمارستان‌های امام رضا(ع)، شریعتی، تربت‌حیدریه، شیروان، تربت‌جام و نیشابور، توزیع شدند.

نایب‌رئیس اتاق مشهد یادآور شد: کمک‌هایی را که خیران به‌حساب جامعه یاوری خراسان واریز می‌کنند، با همکاری نهادهای تخصصی استان که با اتاق همکاری دارند، در اسرع وقت برای تهیه ملزومات و نیازمندی‌های بهداشتی و مراقبتی جهت گروه‌های هدف تعیین شده، به مصرف خواهیم رساند.

او اظهار کرد: در حال حاضر بعضی از تشکل‌های وابسته به اتاق مشهد نیز اقداماتی را در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود به ثمر رسانده‌اند که از جمله آن کانون زنان بازرگانی خراسان رضوی است. اعضای این تشکل، در حال تهیه و توزیع لباس‌های حفاظتی برای تیم درمانی استان هستند و در کنار آن بسته‌های تغذیه‌ای را نیز به مراکز بیمارستانی اهدا نموده‌اند.

محمودی خاطرنشان کرد: تأکید داریم که تا مهار کامل این بحران، کمک‌ها و تلاش‌های اتاق مشهد و فعالان اقتصادی استان ادامه داشته باشد.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه