رادیو مجازی اتاق ایران -27 دی 99

پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم تکذیب شد، بورس ریخت

سازمان خصوصی‌سازی خبر منتشر شده مبنی بر آغاز پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم در شهریورماه را تکذیب کرد و از عرضه بلوکی باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در سه شرکت پالایشی خبر داد.

20 مرداد 1399
کد خبر : 34212
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله موسوم به etf از اوایل شهریورماه سال جاری، روابط عمومی این سازمان ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: بر اساس اعلام قبلی سازمان خصوصی‌سازی قرار بود سهام دولت در چهار پالایشگاه در قالب دومین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (etf) عرضه شود؛ اما با توجه به عدم اقدام وزارت نفت در تأسیس صندوق مذکور، هیات واگذاری در آخرین جلسه خود و با توجه عرضه قبلی سهام شرکت پالایش نفت تبریز، عرضه باقی‌مانده بلوک سهام متعلق به دولت در سه شرکت پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان را نیز مصوب کرد.

بر همین اساس آگهی عرضه عمده و بلوکی سهام این شرکت‌ها هفته گذشته منتشر شده که پس از هماهنگی با بورس تاریخ دقیق عرضه آن در بازار سرمایه مشخص خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید: سازمان خصوصی‌سازی، مجری مصوبات هیات محترم واگذاری است و چنانچه در این خصوص مصوبه جدیدی به این سازمان ابلاغ شود بر آن اساس اقدام خواهد شد.

ازاین‌رو تأکید می‌شود اخبار منتشره در سایت سازمان خصوصی‌سازی مبنا و مأخذ اقدامات مربوط به عرضه سهام دولت در بازار خواهد بود و شایسته است که با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان خصوصی‌سازی به نشانی www.ipo.ir اطلاع‌رسانی صحیح انجام گیرد.

گفتنی است با انتشار خبر تکذیب عرضه دارا دوم در شهریورماه، نمادهای پالایشی حاضر در این صندوق با صف فروش سنگین مواجه شدند و کلیت بازار نیز به‌واسطه جو بی‌اعتمادی حاصل از تکذیب این خبر با ریزش قیمت روبرو شد. این در حالی بود که در گشایش بازار اغلب این سهام شاهد صف خرید بودند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه