رادیو مجازی اتاق ایران - 8 آذر 99

در نامه روسای سه اتاق ایران، تعاون و اصناف به روسای قوای سه‌گانه مطرح شد

اتاق‎های سه‌گانه آماده ارائه نظرات مشورتی به ستاد ملی مقابله با کرونا هستند

روسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تعاون و اصناف برای حضور در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا و ارائه نظرات مشورتی، به روسای قوای سه‌گانه نامه نوشتند و تأکید کردند که خواستار تقویت رویکرد دولت برای ارائه انواع حمایت‌ها و تسهیلات، در حمایت از کسب کارها و پیشگیری از بروز پدیده بیکاری هستند.

30 مهر 1399
کد خبر : 35056
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

روسای اتاق‌های ایران،‌ اصناف و تعاون با ارسال نامه‌ای به روسای قوای سه‌گانه خواستار حضور در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا شدند و بر ضرورت تقویت رویکرد دولت برای ارائه انواع حمایت‌ها و تسهیلات، در حمایت از کسب کارها و پیشگیری از بروز پدیده بیکاری تأکید کردند.

در این نامه آمده است:

همان‌گونه که استحضار دارید تداوم شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور شرایط دشواری را برای فعالان اقتصادی که بیش از این نیز از شرایط تحریمی اقتصاد کشور، نوسانات گسترده نرخ ارز، سیر صعودی افزایش قیمت‌ها و سایر مشکلات موجود صدمه‌دیده‌اند، ایجاد کرده است.

با عنایت به آنکه پیش‌بینی‌های انجام‌شده از استمرار همزیستی کشور با ویروس کووید ۱۹ در فصل پاییز و زمستان و بروز موج‌های جدیدی از بیماری حداقل تا پایان سال ۱۳۹۹ حکایت می‌کند، لذا اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، اصناف و تعاون ایران به‌عنوان نمایندگان بخش خصوصی و مشاور قوای سه‌گانه، در راستای صیانت از کسب‌وکارها و ممانعت از تعدیل نیروی انسانی و با در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی دولت محترم، خواستار «تقویت رویکرد دولت برای ارائه انواع حمایت‌ها و تسهیلات، در حمایت از کسب کارها و پیشگیری از بروز پدیده بیکاری» هستند.

همچنین به‌منظور مدیریت پیامدهای تداوم شیوع این بیماری در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ بر کسب‌وکارهای اقتصادی، اتاق‌های سه‌گانه تقاضا دارند که تصویب و اجرای مجموعه راهکارهای عملیاتی و مشخص پیشنهادشده که مستند به گزارش پژوهشی پیوست است، در دستور کار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گیرد. تسریع در تصمیم‌گیری و اجرای این پیشنهادها با توجه به اختیارات این ستاد مورد تأکید است تا از مشکلات بیشتر پیش‌گیری شود.

در پایان این نامه آمده است، امید می‌رود در سایه هماهنگی و همکاری قوای سه‌گانه و همدلی دولت و بخش خصوصی و تعاون، بستر مناسب برای کنترل پیامدهای مخرب استمرار شیوع این بیماری بر کسب‌وکارهای اقتصادی فراهم شود و در این راستا اتاق‌های سه‌گانه آمادگی خود را برای شرکت در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا و ارائه نظرات مشورتی اعلام می‌دارند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه