رادیو مجازی اتاق ایران - 10اسفند 99

پایگاه خبری اتاق ایران گزارش می‌دهد

تعطیلی یک‌هفته‌ای‌ مشاغل در 43 شهرستان

از امروز فعالیت سه گروه شغلی در 43 شهرستان کشور به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود؛ شهرستان تهران مشمول این محدودیت نیست. به گفته وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت لزوم در هفته بعد هم این محدودیت‌ها تکرار خواهد شد.

05 آبان 1399
کد خبر : 35093
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

از امروز، پنجم آبان‌ماه فعالیت سه گروه شغلی در ۴۳ شهرستان کشور تعطیل می‌شود. اما شهرستان تهران از استان تهران مشمول این محدودیت نیست و براساس اعلام اتاق اصناف، محدودیت‌ها در تهران مانند هفته‌های گذشته خواهد بود.

بعد از رکوردهای پیاپی آمار بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا کرونا در هفته‌های اخیر، دو روز پیش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده که در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارند، از روز دوشنبه، پنجم آبان‌ماه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و در صورت لزوم در هفته بعد هم این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد. بر این اساس فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، 3 و 4 به مدت یک هفته در شهرستان‌های اعلام شده ممنوع خواهد بود.

اما در مورد استان تهران، فقط شهرستان‌های دماوند و ورامین مشمول این ممنوعیت هستند و براساس اعلام اتاق اصناف، در خود شهرستان تهران گروه‌های شغلی 1 و 2 می‌توانند در هفته جاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کنند و گروه‌های شغلی 3 و 4 در هفته جاری همچون هفته‌های گذشته همچنان تعطیل خواهند بود.

گروه‌های شغلی 3 و 4 در حوزه اصناف شامل تمامی آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، تالارهای پذیرایی، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه خانه‌ها است.

اتاق اصناف تهران تاکید کرده که در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد و در صورت مشاهده تخلف، برابر دستور قضائی واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهند شد.

اصناف گروه شغلی 2، شامل مراکز خرید، پاساژها، مال‌های فروش غیرمواد غذایی، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، آب میوه و بستنی فروشی‌ها، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی‌ها، خدمات چاپ دیجیتال، تزیینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی‌ها، اسباب بازی فروشی‌ها، عمده فروشی و خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی‌ها، پرده سراها، مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش، مراکز فروش لوازم التحریر، خیاطی و خرازی، آتلیه و عکاسی‌ها، مشاوران املاک، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار و آجیل است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه