رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند ۹۹

رئیس اتاق سمنان در دیدار با رئیس قوه قضائیه

مسائل اقتصادی در شورای سران قوا توسط کارگروه‌های تخصصی بازنگری شود

علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس اتاق سمنان در دیدار با رئیس قوه قضائیه گفت: فعالان اقتصادی انتظار دارند مسائل اقتصادی اعم از بانکی، ارزی، تأمین اجتماعی، مالیاتی و... در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه توسط کارگروه‌های تخصصی موردبازنگری قرار گیرد.

05 بهمن 1399
کد خبر : 36567
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: قوه قضائیه در دوره ریاست جدید، با آگاهی و اشرافیت کامل در موضوعات مختلف سرآغاز مبارزه با فساد بوده و این حضور پررنگ بارقه‌ای امید را در جامعه اقتصادی کشور شکوفا کرده است.

علی‌اصغر جمعه‌ای در نشست شورای اداری این استان که با حضور سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه برگزار شد، افزود: هماهنگی دستگاه‌ها حاکمیتی استان با بخش خصوصی بسیار نزدیک است و بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای تولیدی و نشست‌های مختلف با محوریت بررسی مخاطرات صاحبان کسب کار بسیار اثربخش بوده تا آنجا که این تعامل و همکاری توانسته بسیاری از مشکلات پیش رو را حل کند.

جمعه‌ای اظهار کرد: تشکیل مرکز داوری با محوریت اتاق‌های بازرگانی می‌تواند بخش قابل‌توجهی از پرونده قضایی را به این مرکز سوق دهد؛ ازاین‌رو، تشکیل دادگاه‌های اختصاصی و تخصیصی با محوریت تجاری می‌تواند بسیار مهم و اثرگذار باشد به‌خصوص که آگاهی قضات و کارشناسان از مسائل تولید و تجارت بسیار حائز اهمیت است.

رئیس اتاق سمنان نظرات کارشناسی انجمن‌ها و تشکل را مهم ارزیابی و اظهار کرد: در حال حاضر ازدیاد قوانین، مقررات و تولید دستورالعمل‌های خلق‌الساعه بسیار زیاد است جا دارد این قوانین و بخش‌نامه هر چه سریع‌تر بازنگری شود.

جمعه‌ای خاطرنشان کرد: در خرداد سال ۹۷ شورای هماهنگی اقتصادی در کشور تشکیل شد و اختیارات کامل در رابطه با امور اقتصادی به این شورا اعطا شد، بخش اقتصادی انتظار دارد مسائل اقتصادی اعم از بانکی، ارزی، تأمین اجتماعی، مالیاتی و... در شورای هماهنگی اقتصادی با محوریت سران سه قوه توسط کارگروه‌های تخصصی موردبازنگری قرار بگیرد، در شرایط جنگ اقتصادی این التزام وجود دارد قوانین جدید با کارایی بسیار بالا و بهنگام اجرایی در سطح کشور جاری و ساری شود.

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه