رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۷ اسفند ۹۹

معاون پارلمانی وزارت دفاع مطرح کرد

ورود بخش خصوصی به صنایع دفاع

معاون پارلمانی وزارت دفاع از پیشنهاد این وزارتخانه به دولت برای تشکیل قرارگاه حمایت از هم افزایی صنایع دفاعی و بخش خصوصی خبر داد.

18 اسفند 1399
کد خبر : 37343
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

معاون پارلمانی وزارت دفاع تصریح کرد: وزارت دفاع تلاش می‌کند جای بخش خصوصی را نگیرد بلکه حامی آن باشد. در هر جایی که بخش خصوصی ظرفیت دارد وزارت دفاع ورود نمی‌کند بلکه برای تقویت آن تلاش خواهد کرد.

رضا طلایی نیک، معاون پارلمانی وزارت دفاع با اشاره به دستاوردهای علمی و فناوری ارزشمند انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته گفت: ایران با ظرفیت علمی جوانان در این سال‌ها توانسته رشد جهش گونه در توسعه علمی کشور داشته باشد.

وی افزود: علیرغم افزایش ظرفیت‌های علمی کشور، شاهد شکاف بزرگی در میان جایگاه علمی و جایگاه اقتصادی و صنعتی کشور هستیم.

معاون پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: این نمایشگاه فرصت ارزشمندی بود که بخشی از توانایی‌های علمی و فناوری و استعدادهای تشکل‌های دانش بنیان مرتبط با بسیج علمی کشور نمایان شود.

طلایی نیک با تاکید بر تشدید پیوند دانشگاه و صنعت به ویژه صنعتی شدن چرخه علمی کشور با هدف کاهش شکاف بخش‌های علمی و صنعتی، گفت: همانطور که در صنایع دفاعی، ایران توانسته خود را به ۱۰ کشور اول دنیا برساند، این امکان نیز وجود دارد که ظرفیت‌های علمی ما در سایر بخش‌های صنعتی و اقتصادی مورد اتکا قرار گیرد. ما در استفاده از قابلیت‌های بالقوه علمی کشور، راه پیموده نشده زیادی داریم.

معاون وزیر دفاع تصریح کرد: وزارت دفاع درصدد است تا ارتباط فعال خود را با دانشگاه، شرکت‌های دانش بنیان، نخبگان، حلقه‌های علمی و بخش خصوصی توسعه داده و ظرفیت‌های بخش‌های دانشگاهی و خصوصی را هم افزا کند.

طلایی نیک گفت: در آینده نزدیک با همکاری مجلس و دولت الگوی جدیدی برای مشارکت بخش خصوصی در صنایع دفاعی شکل خواهیم داد.

معاون وزیر دفاع در پاسخ به پرسشی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های وزارت دفاع در صنایع هواپیماسازی و خودروسازی گفت: وزارت دفاع تلاش می‌کند جای بخش خصوصی را نگیرد بلکه حامی آن باشد. لذا جاهایی که بخش خصوصی ظرفیت دارد وزارت دفاع ورود نکرده و برای تقویت آن تلاش می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع هوایی و خودرویی نیز تلاش کرده‌ایم با کمک‌های فناورانه و تأمین نیازهای خودروسازان، به شکوفایی این دو صنعت کمک کنیم.

معاون وزیر دفاع خاطرنشان کرد: تاکنون کمک‌های خوبی به خودروسازان شده و همچنین در حوزه راه اندازی خط تولید هواپیمای غیرنظامی ورود کرده‌ایم؛ پروژه‌ها و طرح‌های مناسبی در حوزه هواپیماسازی در حال پیگیری است که نتایج آن اعلام خواهد شد.

طلایی نیک اعلام کرد: اخیراً به دولت پیشنهاد تشکیل ستاد یا قرارگاه حمایت از هم افزایی حوزه‌های صنایع دفاعی و بخش خصوصی را ارائه داده‌ایم.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه