رادیو مجازی اتاق ایران - 1 خرداد 97

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق کاشان

بیش از هزار واحد صنعتی تعطیل، در سال 95 به چرخه تولید بازگشتند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان باهدف بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی کاشان با رئیس و هیات نمایندگان این اتاق نشستی برگزار کردند.

31 فروردین 1396
کد خبر : 8002
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

محمود تولائی، رئیس اتاق کاشان، با تأکید بر ظرفیت‌های منطقه که جاذبه سرمایه‌گذاری را دوچندان کرده، گفت: برای بهره‌بردن هرچه بیشتر از ظرفیت‌ها، باید زیرساخت‌های شهرک صنعتی امیرکبیر (فاز توسعه) به‌ویژه تأمین آب تکمیل و با توجه به جانمائی انجام شده شهرک سوم کاشان در حاشیه اتوبان کاشان – قم حدفاصل روستای خزاق و پادگان امام حسین عملیات اجرای جهت تأمین زیرساخت‌ها اجرایی شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز طی سخنانی گفت:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک هزار و 81 واحد صنعتی تولیدی در داخل شهرک های صنعتی کشور که 100 درصد تعطیل بودند در سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند و فعال شدن این واحدها در قالب تصمیم‌های اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح رونق صورت گرفته است.

علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در راستای تبعیت از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب، برای نخستین بار در کشور سال گذشته در قالب اقتصاد مقاومتی و طرح رونق، چهار هزار میلیارد ریال بدهی شهرک‌های صنعتی بابت جریمه پرداخت شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه افزود: پنج هزار و 400 طرح نیمه‌تمام صنعتی با 220 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در طول سه سال و نیم گذشته در کشور به بهره‌برداری رسیده است.

یزدانی تأکید کرد: این واحدهای صنعتی و تولیدی درمجموع به‌طور مستقیم برای 76 هزار نفر شغل ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: سه هزار و 423 واحد تعطیل‌شده در طول سه سال و نیم گذشته فقط در داخل شهرک‌های صنعتی به چرخه تولید برگشته‌اند و حتی برخی از آن‌ها هم‌اکنون به کشورهای خارجی نیز صادرات دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: بیش از 60 طرح سرمایه‌گذاری خارجی در طول سه سال و نیم گذشته در سازمان حمایت از سرمایه‌گذاری به نفع اقتصاد کشور قرارداد انعقاد شده و برخی از آن‌ها نیز به بهره‌برداری رسیده است.

به گفته وی در همین مدت افزون بر 130 سند همکاری با کشورهای مختلف جهان امضاشده است.

یزدانی یادآور شد: در سال گذشته 24 هزار واحد بنگاه کوچک و متوسط صنعتی و کشاورزی از طریق سامانه بهین یاب و یا به‌طور مستقیم از بانک‌ها، از 170 هزار میلیارد ریال تسهیلات استفاده کرده‌اند. در همین مدت در داخل شهرک‌های صنعتی از طریق سامانه بهین یاب به 13 هزار و 280 بنگاه کوچک و متوسط صنعتی و تولیدی حدود 95 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت‌شده است.

یزدانی همچنین از کاشان به‌عنوان شهری صنعتی و تجاری یادکرد و گفت: کاشان به لحاظ تعداد صنایع، میزان اشتغال و مقدار تولید کالا و صادرات از برخی مرکزهای استان‌های کشور سرآمدتر است. 

موضوعات:
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه