رادیو مجازی اتاق ایران - 27 تیرماه 97

توافق‌نامه ساخت شهرک صنعتی پوشاک امضا شد

وزارت کار، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون و انجمن صنعت پوشاک، توافق‌نامه پنج‌جانبه همکاری‌های مشترک برای ساخت شهرک صنعتی پوشاک کشور را امضا کردند.

21 تیر 1396
کد خبر : 9201
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار امسال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» صبح امروز( چهارشنبه) توافق‌نامه پنج‌جانبه همکاری‌های مشترک برای تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان و ساخت شهرک صنعتی پوشاک کشور امضا شد.

این توافق‌نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون و انجمن صنعت پوشاک کشور امضا شد.

این توافق‌نامه در راستای تشکیل و توسعه شرکت‌های تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان در صنعت پوشاک، باهدف هم‌افزایی فعالان این صنعت، توسعه دانش فنی، تحقق اقتصاد مقاومتی در این حوزه (شامل گسترش و ترویج فرهنگ استفاده از پوشاک اسلامی ایرانی) و تجاری‌سازی و توسعه مدیریت دانش بر پایه تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید پوشاک و خدمات) با ارزش‌افزوده فراوان در چارچوب سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های حمایتی بخش تعاون منعقد شده است.

همکاری و هم‌افزایی در تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان صنعت پوشاک کشور و ساخت و راه‌اندازی شهرک صنعتی پوشاک کشور در منطقه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از دیگر موضوع‌های این توافق‌نامه است.

مدت اجرای توافق‌نامه از زمان امضا به مدت سه سال تعیین شده که در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

در این مراسم علی یزدانی معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: دولت، بخش تعاون و بخش خصوصی در این کار مشترک حضور دارند و در حوزه اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یک نمونه عملی و خارج از شعار و همایش است که با نگاه جمعی به انجام می‌رسد.

به گفته این مقام مسئول، رسالت سازمان صنایع کوچک ایجاد زیرساخت‌ها، انجام حمایت‌ها و ارائه مشوق‌هاست، نقش بخش تعاون شکل‌دهی این ساختار، تأمین مالی توسط بانک توسعه تعاون و صدور ضمانت‌های لازم توسط صندوق‌ها و شناسایی و معرفی واحدهای ذینفع و برندها از سوی انجمن پوشاک به انجام می‌رسد.

یزدانی خاطرنشان کرد: مجری و سازنده این مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران خواهد بود که در روزهای پایانی دولت یازدهم و با اولویت جلوگیری از واردات انجام می‌شود.

در این مراسم همچنین تفاهم‌نامه سه‌جانبه حمایت از فعالان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی، توسعه همکاری‌های مشترک و تلاش هماهنگ امضا شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه