رادیو مجازی اتاق ایران 2تیر97

رشد اقتصادی اروپا به ۱۳ درصد رسید

ادراه آمار اتحادیه اروپا، رشد اقتصادی این اتحادیه در ماه «می» را حدود ۱۳ درصد اعلام کرد؛ این آمار حاکی است علیرغم تحریم‌های غرب علیه روسیه، روس‌ها در صدر شرکای اقتصادی اروپا قرار گرفتند.

24 تیر 1396
کد خبر : 9255
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

اداره آمار اتحادیه اروپا، یوراستات، اعلام کرد، رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو این منطقه در ماه می سال جاری میلادی حاکی از بازگشت پویایی اقتصادی در اروپا است. 

در همین حال صادرات ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا در ماه می به ۱۸۹.۶ میلیارد یورو معادل ۲۱۶.۶ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۲.۹ درصدی برخوردار است. 

البته روابط تجاری اروپا در ماه «می» با تمام شرکای اصلی خود با افزایش روبرو شد؛ ضمن اینکه حجم مبادلات تجاری این منطقه با روسیه علیرغم اعمال تحریم‌های غرب علیه این کشور با روند صعودی گزارش می‌شود. 

حجم واردات به ۱۹ کشور عضور اتحادیه اروپا در ماه می به ۱۶۸.۱ میلیارد دلار رسید که رشد ۱۶.۴ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن تجربه کرد. 

 آمار صادرات و واردات اتحادیه اروپا برای دومین بار در سال جاری میلادی به یک رکورد جدید می‌رسد؛ پیش‌تر صادرات اروپا در ماه مارس با رسیدن به ۲۰۰ میلیارد یورو و واردات آن با رقم ۱۷۶ میلیارد یورو به یک رکورد تبدیل شده بود.

یورواستات اعلام کرد، صادرات ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در ماه می به آمریکا ۶.۶ درصد و به چین ۲۰.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ در حالیکه واردات از این کشورها به اتحادیه اروپا به ترتیب ۴ درصد و ۶.۸ درصد روند صعودی به خود گرفته است.

بر پایه این گزارش، صادرات اروپا به روسیه در ۵ ماه نخست سال جاری میلادی از رشد ۲۴.۶ درصدی برخوردار شد؛ ضمن اینکه واردات نفت و گاز اروپا از روسیه هم ۳۷.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد که در نوع خود به دلیل وجود تحریم‌ها یک رکورد است.

ضمن  اینکه مجموع صادرات کل کشورهای عضو اتحادی اروپا به سایر نقاط جهان در ماه «می» ۱۵.۹ درصد و حجم واردات به آنها ۱۷.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه