رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مهر 1402

نفت ۴۳ دلار شد

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز ۲۶ سنت کاهش یافت و به ۴۳ دلار و ۳۷ سنت رسید.

22 اردیبهشت 1395
کد خبر : 1223
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک
به گزارش رویترز، در حالی که آتش سوزی گسترده در کانادا که موجب کاهش یک میلیون بشکه ای ظرفیت تولید روزانه نفت این کشور شده بود، در تاسیسات نفتی کانادا دور شده، قیمت نفت امروز کاهش یافت، در عین حال افزایش حجم ذخایر نفت آمریکا و تقویت ارزش دلار بر بازار تاثیر گذاشته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس ایترمدییت آمریکا امروز با 35 سنت کاهش به 43 دلار و 9 سنت رسید. قیمت نفت برنت هم با 26 سنت کاهش به 43 دلار و 37 سنت رسید.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «افزایش مجدد ارزش دلار آمریکا همچنان بر بازارهای کالا تاثیر خواهد گذاشت. با توجه به اینکه نگرانی ها از اختلال در عرضه نفت آمریکا در حال کاهش است، قیمت نفت تحت فشار مشاعفی قرار گرفته است.»

تقویت دلار موجب می شود کالاهایی نظیر نفت که به ارز آمریکا ارزش گذاری می شوند، برای دارندگان سایر ارزها گرانتر شد و میزان تقاضا کاهش یابد.

ارزش دلار پس از کاهش 7 درصدی در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در فاصله ماه های ژانویه تا آوریل، در ماه جاری بیش از 1.5 درصد افزایش داشته است.

مقامات کانادایی که اولین بار پس از شروع آتش سوزی فربصت یافتند تا از شهر نفتی فورت مک کوری بازدید کنند گفتند، تقریبا 90 درصد ساختمان ها از آتش در امان مانده اند.

به رغم بهبود شرایط، تولید کنندگان نفت انتظار دارند عرضه نفت کانادا چند هفته ای تعطیل باشد، زیرا تاسیساتی نظیر خطوط لوله نزدیک به منطقه آتش سوزی باید مورد بازدید قرار گیرد و افراد تخلیه شده از شهرها مراکز تولید نفت را تخلیه کنند تا کارکنان نفتی بتوانند برگردند.

تجار همچنین گفتند؛ به رغم اختلال در تولید نفت کانادا، که بخش عمده ای از تولید خود را به آمریکا صادر می کند، آنها در حال تمرکز مجدد روی افزایش حجم ذخایر نفت در آمریکای شمالی هستند.

در همین رابطه