رادیو مجازی اتاق ایران - 17 خرداد 1402

20 درصد درآمدهای مالیاتی کرمان از خوداظهاری است

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان با تاکید بر اهمیت دادرسی مالیاتی خاطرنشان کرد: موضوع دادرسی مالیاتی در لایحه مالیات بر ارزش افزوده لحاظ نشده بود که پس از پیگیری‌های لازم، مجلس شورای اسلامی این موضوع را به لایحه الحاق کرد.

22 اردیبهشت 1397
کد خبر : 13441
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق کرمان گفت: 80 درصد درآمد مالیاتی استان از هیات‌های حل اختلاف مالیاتی به دست می آید و تنها 20 درصد از طریق خوداظهاری‌ها وصول می‌شود.

سیدمهدی طبیب زاده در کارگاه آموزشی مالیاتی و دادرسی مالیاتی با حضور نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف، افزود: از تمامی نمایندگان اتاق در این هیات‌ها درخواست می‌کنیم با تمام توان و تلاش خود از حقوق قانونی و بحق فعالان اقتصادی دفاع کنند. وی با بیان اینکه نماینده بخش خصوصی در هیات‌های حل اختلاف کار دشوار و وقت‌گیری دارد، ادامه داد: از برگزاری دوره‌های آموزشی و برخی بازدیدها به منظور آشنایی بیشتر نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف برای دفاع از فعالان اقتصادی استقبال می کنیم.

طبیب‌زاده، با تاکید بر اینکه تمامی نشست‌های این هیات‌ها باید به صورت فعال و با حضور نمایندگان اتاق برگزار شود، اظهار کرد: در هیات‌های حل اختلاف نماینده اتاق و فعال اقتصادی در سطح نمایندگان سایر دستگاه‌ها و نهادها است و باید منزلت و جایگاه آنها حفظ شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم روزی فرا برسد که مسائل و مشکلات افراد قبل از رسیدن به هیات های حل اختلاف برطرف شود و اصل عدالت قربانی حجم زیاد پرونده‌ها نشود که البته در این زمینه در کرمان تاکنون بی عدالتی مشاهده نشده است.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان با تاکید بر اهمیت دادرسی مالیاتی خاطرنشان کرد: موضوع دادرسی مالیاتی در لایحه مالیات بر ارزش افزوده لحاظ نشده بود که پس از پیگیری‌های لازم، مجلس شورای اسلامی این موضوع را به لایحه الحاق کرد که تاکنون کلیات آن در کمیسیون‌های مجلس به تصویب رسیده است.

جلیل کاربخش، مالیات را دومین مشکل اعلام شده توسط فعالان اقتصادی در فضای کسب و کار عنوان کرد و افزود: کیفیت برگزاری نشست‌های هیات‌های حل اختلاف مالیاتی افزایش یافته است. وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی و اعضای اتاق به عملکرد نمایندگان اتاق در این هیات‌ها امید دارند، اظهار کرد: نمایندگان نیز باید برای احقاق حق فعالان اقتصادی استان همه تلاش خود را انجام دهند.

موضوعات :
در همین رابطه